• In English
 • Мінагрополітики вважає за необхідне передбачити в бюджеті-2015 кошти на протиепізоотичні заходи
  опубліковано 15 жовтня 2014 року о 18:25

  З огляду на випадки африканської чуми свиней на території Чернігівської області, Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося з листом до Прем’єр-міністра України з проханням доручити Міністерству фінансів при підготовці проекту державного бюджету на 2015 рік врахувати потребу Держветфітослужби в коштах саме на фінансування протиепізоотичних заходів, адже реальне фінансування в цьому році на зазначені потреби складає 27% потреби.

  Зокрема, починаючи з 30 серпня по 15 жовтня цього року, на території Чернігівської області виникло 3 спорадичні випадки захворювання африканською чумою серед свиней, які громадяни тримають у своїх господарствах.

  У кожному конкретному випадку Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України разом з територіальними підрозділами ДСНС, місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування оперативно вживає відповідні заходи. Так, вчасно встановлено діагноз як на місцевому рівні, так і підтверджуючими методами в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ); підготовлено та проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій (ДНПК), на яких затверджено обов’язкові організаційно-господарські та ветеринарно-санітарні заходи з ліквідації АЧС; разом з ветеринарною міліцією, підрозділами УМВС України у місцях на всіх дорогах при в'їзді та виїзді із осередків захворювання виставлено карантинні ветеринарні міліцейські пости; вилучено та спалено свиней в осередках захворювання; знайдено можливість виділення коштів з обласного бюджету для виплати компенсації населенню за вилучених тварин в сумі 400 тис. гривень.

  Крім того, Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка та керівництво Держветфітослужби відвідали Чернігівську область і провели роз’яснювальну роботу з жителями с. Крути.

  Ймовірніше за все, причиною виникнення АЧС на території України стало занесення збудника з території РФ, де ситуація щодо зазначеного захворювання вкрай складна.