• In English
 • Пріоритетне завдання ДСНС України - ефективно та професійно сформувати європейську систему цивільного захисту
  опубліковано 24 вересня 2014 року о 18:42

  Оперативне реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з аваріями на об’єктах життєзабезпечення, ліквідація підтоплень, повеней, виконання заходів з розчищення територій та організація заходів із запобігання виникненню надзвичайних ситуаційці та інші питання, пов’язані із вдосконаленням системи цивільного захисту, обговорювали учасники 16 Всеукраїнської конференції рятувальників, що проходить 23-24 вересня в рамках XIII Міжнародного виставкового форуму “Технології захисту/ПожТех - 2014”.

  У перший день конференції рятувальники, науковці, виробники аварійно-рятувальної техніки та спорядження обговорювали питання наукового забезпечення запобігання, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Сьогодні учасники заходу вирішували шляхи удосконалення організації управління у надзвичайних ситуаціях.

  Так, представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій у своїх доповідях зазначали, що наразі, у зв’язку із складною ситуацією в Україні, рятувальники виконують непритаманні для них завдання: допомагають людям тимчасово переміститися до інших регіонів, надають психологічну, медичну допомогу, відновлюють зруйновані терористами звільнені міста та селища Донбасу. ДСНС України оперативно вирішує всі проблемні питання, які виникають у жителів Сходу України. Тому для більш ефективної роботи працівники Служби порятунку вже застосовують сучасні методи роботи та організації управління у сфері цивільного захисту.

  Зі свого боку, представники навчальних закладів та науково-дослідних установ обговорили з рятувальниками можливості організації та здійснення наукових досліджень, розробки новітніх винахідницьких і раціоналізаторських проектів у сфері цивільного захисту та подальшого їх застосування.

  За результатами обговорень учасники засідання прийняли Резолюцію Конференції, у якій зазначили основні пріоритети вдосконалення сфери цивільного захисту на найближчий період. Це, перш за все, стосується пристосування єдиної державної системи цивільного захисту до міжнародних стандартів, здійснення превентивних заходів щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій та посилення контролю щодо можливого їх виникнення. Також варто прискорити створення та впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112.

  Рятувальники спільно із науковцями, представниками навчальних та науково-дослідних установ узгодили напрямки подальшої взаємодії на шляху до проведення наукових досліджень та вдосконалення методів роботи сил цивільного захисту під час виконання завдань із запобігання виникненню та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та практичного втілення отриманих наукових результатів.

  З метою вдосконалення системи цивільного захисту України учасники запропонували також втілювати передовий досвід провідних країн світу у сфері безпеки. Адже лише комплексне застосування вітчизняних та світових розробок допоможе ефективно та професійно сформувати європейську систему цивільного захисту.