• In English
 • Мінагрополітики зміцнює енергонезалежність України та її продовольчу безпеку
  опубліковано 24 вересня 2014 року о 15:45

  Про заходи, які здійснює Мінагрополітики щодо зміцнення енергонезалежності України та імплементації Угоди про Асоціацію з ЄС, повідомили на брифінгу у Будинку Уряду Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка та заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька.

  Ігор Швайка наголосив, що зміцнюючи енергонезалежність України, Мінагрополітики здійснює заходи щодо заміщення природного газу для  підприємств аграрного сектору, а також забезпечення їх біопаливом.

  «Ми можемо на сьогодні за рахунок деревини забезпечити найближчі три роки приблизно еквівалент 10-ти мільярдів кубометрів, які сьогодні купуємо у Російської Федерації», - наголосив Міністр.

  Водночас він підкреслив, що використання біопалива (його собівартість з урахуванням витрат логістики) дешевше за природний газ.

  «Якщо одна тисяча кубів коштує 6 тис. 600 грн. (це попередні розрахунки), то той же самий обсяг ми можемо опалювати деревиною, що буде коштувати 3 тис. 750 грн. Тобто, вдвічі дешевше», - наголосив Ігор Швайка.

  За його словами, на сьогодні є кілька підприємств, зокрема у Київській області, які перейшли на твердопаливні котли.

  Міністр повідомив, що на наступному тижні буде продемонстровано, як працюють вітчизняні заводи, які вже інвестували кошти в енергозаміщення, які проблеми виникають у ході реалізації цього проекту, які законодавчі ініціативи необхідно ухвалити, щоб цей ринок працював.

  Своєю чергою Владислава Рутицька наголосила, що Мінагрополітики відповідно до затвердженого Урядом Плану імплементації Угоди про асоціацію з ЄС має розробити план виконання цієї Угоди на півроку та найближчі три роки. Також відомство продовжує роботу, що стосується гармонізації вітчизняного законодавства до законодавства ЄС.

  Окрім того, за її словами, серед важливих завдань Міністерстванапрацювання щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі та забезпеченні безпеки харчової промисловості та агропромислових товарів.

  Владислава Рутицька повідомила, що Міністерство планує розробити комплексну модель для всіх секторів агропромислового комплексу України. Також, за її словами, Міністерство буде проводити навчання та надавати допомогу середнім виробництвам «у проходженні відповідної сертифікації, щоб вони могли працювати і виходити на ринки ЄС». «Для великих експортерів, які давно на ринках, ми будемо обговорювати питання їх потужностей, планів щодо торгівлі і відповідно наявності тих квот, з якими ми будемо обговорювати вже в рамках ЄС перші їх розміри, і потім їх виконання», - додала заступник Міністра.