• In English
 • Мінагрополітики вдосконалює законодавство в сфері діяльності фермерських господарств
  опубліковано 22 вересня 2014 року о 11:27

  Міністерство аграрної політики та продовольства розпочало роботу над вдосконаленням законодавства в частині створення умов для трансформації особистих селянських господарств у сімейні фермерські господарства.

  Особисті селянські господарства є найчисельнішими представниками сімейного типу господарювання в аграрному секторі економіки України, тож виникла об’єктивна необхідність забезпечити створення правових, економічних та соціальних передумов їх трансформації в сімейні фермерські господарства з набуттям статусу юридичної особи – виробника сільськогосподарської продукції.

  Забезпечення повноцінної участі фермерських господарств в аграрному ринку, посилення їхнього соціального захисту, стимулюватиме створення на їх основі життєздатної системи сільськогосподарської обслуговуючої кооперації та подальшого комплексного розвитку малих форм господарювання у сільській місцевості.

  Законодавчі зміни посилять соціальний та економічний захист членів сімейних фермерських господарств, підвищать готовність і здатність селян (особливо молодого і середнього поколінь) до самостійного господарювання на сімейних засадах, створять на основі сімейних фермерських господарств більш життєздатну систему сільськогосподарської обслуговуючої кооперації та сприятимуть підвищенню доходів сільських жителів-виробників за рахунок формування сприятливої ціни на власно вироблену продукцію. Крім того, це сприятиме доступності селянських господарств до чинних програм бюджетної підтримки аграрного сектору і спонукатиме до запровадження нових програм, спеціально для них призначених.