• In English
 • Щодо ситуації на українсько-російському кордоні
  опубліковано 08 вересня 2014 року о 13:02

  Протягом минулої доби на обстановку на кордоні впливав режим припинення вогню, проте терористи його періодично порушували.

  О 18:40 07.09.14 на прикордонний наряд в районі н. п. Тельманове Донецької області було здійснено збройних напад, прикордонники змушені були відкрити вогонь у відповідь. Атаку терористів було відбито, також прикордонники захопили автомобіль «ВАЗ», в якому виявлена проросійська література.

  О 21:30 07.09.14 рейдовою групою виявлено розвідника, який вів приховане спостереження за постом технічного спостереження та опорним пунктом в районі м. Маріуполь.  Під час затримання невідомий намагався втекти на автомобілі, через що прикордонники, після попереджувальних пострілів вгору, відкрили вогонь по автомобілю. Підозрілу особу затримано.

   На маріупольсько-таганрогському напрямку продовжується концентрація ЗС РФ. Навпроти ділянки Донецького прикордонного загону  по всій сухопутній ділянці кордону росіянами на території РФ проводяться інженерні роботи з облаштування та укріплення бойових позицій.

  За оперативною інформацією, на тимчасово окупованій  території Криму Росія нарощує ударне угруповання своїх збройних сил. За останні кілька тижнів на кордоні з Херсонською областю ЗС РФ сконцентровано не менше 64 танків, близько сотні БТРів і БМП, кілька десятків систем залпового вогню «Град», «Ураган» та ЗРК «Бук», високоточні засоби ураження повітряних і наземних цілей та літаки. Неподалік від н. п. Чорноморське розгорнуто польовий госпіталь.

  У Чорному морі знаходяться 7 великих десантних кораблів (ВДК) Чорноморського флоту РФ та 1 ВДК Балтійського флоту.