• In English
 • Мінагрополітики: Малі виробники сільськогосподарської продукції мають стати потужним сектором виробництва
  опубліковано 03 вересня 2014 року о 12:43

  Розвиток малих форм господарювання на селі обговорили експерти та науковці в рамках робочої групи, сформованої при Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Зустріч відбулася під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства - керівника апарату Олександра Сеня.

  У ході робочого засідання експерти обговорили питання правового врегулювання трансформації особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства та шляхи спрощення умов господарювання на селі. Оскільки сьогодні саме дрібні виробники сільгосппродукції щороку виробляють біля 50% валової продукції сільського господарства.

  «Малі виробники сільськогосподарської продукції повинні модернізуватись відповідно до вимог ЄС і мають стати потужним сектором виробництва», - зазначив заступник Міністра Олександр Сень.

  У ході робочого засідання учасники зустрічі висловили суттєві пропозиції щодо можливостей визначення статусу тих селянських господарств, які збираються виходити на ринок із власною продукцією. В майбутньому це має стимулювати спеціалізацію діяльності підприємців, що дозволить розширити обсяги та підвищити якість продукції. Крім того, це спростить їх доступ до програм державної підтримки, дешевих фінансових ресурсів. У підсумку такі інструменти сприятимуть адаптації селянських господарств до вимог внутрішнього та зовнішнього ринків.

  За результатами зустрічі учасники домовилися підготувати пропозиції змін і доповнень до Закону України «Про фермерське господарство». Окрім того, члени робочої групи мають надати пропозиції щодо спрощення механізмів діяльності малих та середніх сільськогосподарських підприємств, особистих селянських та фермерських господарств, скорочення кількості контролюючих органів і показників, за якими звітують виробники.