• In English
 • Державні телерадіокомпанії зможуть зберегти свої минулорічні контактні номери
  опубліковано 01 вересня 2014 року о 15:20

  На сьогодні, при закупівлі телекомунікаційних послуг, державні мовники мають застосовувати процедури, визначені ЗУ «Про здійснення державних закупівель», прийнятого у квітні поточного року. Проте на рівні закону неврегульованим лишається питання щодо особливостей здійснення процедур державної закупівлі телекомунікаційних послуг, у тому числі з ретрансляції радіо- та телесигналів (за винятком послуг мобільного зв’язку та послуг Інтернет-провайдерів).

  У зв’язку з цим Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), розробила відповідний законопроект.

  Зазначимо, що надання телекомунікаційних послуг передбачає використання обмеженого номерного ресурсу, а саме надання телекомунікаційних послуг фіксованого телефонного зв’язку.

  Проект передбачає застосування переговорної процедури державної закупівліразі виникнення необхідності проведення такої процедури) з метою продовження отримання телекомунікаційних послуг:

  з використанням абонентського номера, за яким у попередньому році отримувалися телекомунікаційні послуги фіксованого телефонного зв’язку;

  - з трансляції радіо- та телесигналів для розповсюдження телерадіопрограм у оператора телекомунікацій, вказаного в ліцензії на мовлення (на сьогодні ліцензію на мовлення в цифрових наземних ефірних телемеражах МХ-1 і МХ-5 має лише один оператор телекомунікацій – ТОВ «Зеонбуд»).

  Зазначимо, вказане дозволить забезпечити незмінність абонентських номерів в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, а також юридичних особах та їх об’єднаннях, які зобов’язані закуповувати телекомунікаційні послуги відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель».

   

  Довідково

  Переговорна процедура закупівлі - це процедура, яка використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками. (ст. 39 ЗУ «Про здійснення державних закупівель»).