• In English
 • Аграрна освіта є найголовнішою, бо спрямована для забезпечення продовольством кожного українця, - Ігор Швайка
  опубліковано 28 серпня 2014 року о 17:10

  28 серпня під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства Ігоря Швайки відбулася нарада з керівниками аграрних вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації, студентськими та трудовими колективами.

  Учасники наради обговорили шляхи вирішення нагальних проблем ВНЗ у зв’язку з воєнними діями в країні та прийняттям ЗУ «Про вищу освіту».

  Ректори університетів та інші учасники наради одноголосно заперечили можливість переходу аграрних вищих навчальних закладів в підпорядкування Міністерства освіти і науки України, зазначивши, що підготовка якісних фахівців для аграрного сектору може відбуватися тільки під контролем Мінагрополітики України.

  У ході наради прозвучала ініціатива створення окремого органу Ради ректорів аграрних ВНЗ. Міністр підтримав ініціативу за умови включення до ради також директорів аграрних навчальних закладів нижчих рівнів акредитації і віддав доручення до впровадження такого механізму задля налагодження прямого діалогу із Міністерством. 

  Міністр Ігор Швайка відзначив незадовільний рівень запровадження аграрними ВНЗ військових кафедр, заявивши, що доцільність введення військових кафедр в межах університетів стала надактуальною: «Важливо створювати кадровий резерв, щоб студенти були освічені у військовій справі і за крайньої потреби змогли стати на захист Вітчизни». Ігор Швайка також повідомив про початок організованого переведення студентів навчальних закладів Донецької та Луганської областей у відповідні заклади інших областей.

  Насамкінець очільник аграрного відомства подякував учасникам наради за сумлінну кропітку працю над забезпеченням продовольчої безпеки України. «Міністерство аграрної політики та продовольства є одним з найважливіших державних органів влади, а аграрна освіта є найголовнішою, бо так чи інакше спрямована для забезпечення продовольством кожного українця», - підкреслив Ігор Швайка.