• In English
 • Україна отримає від Польщі півсотні геодезичних GPS-приймачів для створення єдиної державної геодезичної мережі
  опубліковано 12 серпня 2014 року о 14:42

  Голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Рудик домовився з польськими колегами про безоплатне надання близько півсотні геодезичних GPS-приймачів для створення єдиної державної геодезичної мережі України.

  Домовленість про це була досягнута під час участі української делегації у засіданні Комітету експертів ООН з управління глобальною геопросторовою інформацією, яке відбулося 6-8 серпня 2014 року у Нью-Йорку (США).

  Під час заходу українські фахівці обговорили з іноземними колегами проблеми створення єдиної державної геодезичної мережі України та питання щодо адаптації даних різних країн світу до єдиної системи.

  – Ми ініціювали відновлення співпраці з польськими колегами і домовилися про технічну підтримку з їх сторони. Для України, яка обрала європейський курс, це дасть можливість уникнути помилок на шляху розвитку системи геопросторових даних, – наголосив Сергій Рудик.

  Наразі картографічною та геодезичною службою Польщі подано заявку до Міністерства закордонних справ Польщі про безоплатне надання Україні близько півсотні геодезичних GPS-приймачів.

  – Для нас це дуже важлива допомога. Адже Україна потребує точності геодезичних даних, тим більше перебуваючи у стані війни. Сьогодні Держземагентство створює єдину державну геодезичну мережу, розвиваючи цей напрям як один з пріоритетних, – підкреслив Сергій Рудик.