• In English
 • У Держінвестпроекті заявляють про доцільність створення страхового фонду для іноземних інвесторів
  опубліковано 12 серпня 2014 року о 10:55

  Таку думку висловив Олег Дубіш, новообраний Голова Громадської ради при Держінвестпроекті, заступник Голови Польсько-української Господарчої палати.

  «Функції і завдання ради будуть відповідати основним векторам роботи Агентства. Перш за все ми плануємо активно працювати над ініціюванням законодавчих змін в інвестиційній сфері, зокрема врегулюванням правових проблем інвесторів. Це вкрай актуально й тому, що наразі ми перебуваємо на стадії підготовки законодавства, пов’язаного з євроінтеграційними прагненнями України», – розповів О. Дубіш.

  Він також зазначив, що Громадська рада для цього володіє необхідним ресурсом, адже її чверть становлять висококваліфіковані юристи.

  Крім того, О. Дубіш виокремив ще три основні напрями роботи Громадської ради при Держінвестпроекті. Так, один із них пов'язаний із налагодженням інвестиційного клімату та інвестиційною політикою загалом. «Зокрема, ми маємо чимало проблем інвесторів на окупованих територіях у Криму. Перед державою стоятиме завдання інвестиційного відновлення Донбасу. Це функції, до яких має долучатися Держінвестпроект, а отже, й Громадська рада», – наголосив він.

  Наступний напрям роботи, за словами експерта, стосується регіональної політики. «Ми б хотіли використовувати потенціал Громадської ради у промоції та підтримці пріоритетних національних проектів у регіонах», – зазначив О. Дубіш.

  «Нарешті, четвертим пріоритетом Громадської ради є участь у реалізації міжнародної діяльності, - повідомив Голова Громадської ради. – Для старту маємо пропозицію щодо створення західними країнами страхового фонду для іноземних інвесторів в Україні. Це особливо актуально за нинішніх обставин, адже чимало компаній побоюються інвестувати в нашу державу через економічну нестабільність та військові дії».

  Він додав, що створення страхових міжнародних інструментів для роботи в Україні приверне увагу багатьох потужних інвесторів, яких сьогодні  зупиняють насамперед політичні та економічні ризики роботи на українському ринку.