• In English
 • Ігор Білоус: Одна з головних цілей податкової реформи - детінізація економіки
  опубліковано 11 серпня 2014 року о 19:40

  Запропоновані Урядом зміни у податковому законодавстві стануть першим кроком на шляху реформ, які підвищать добробут країни. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус сьогодні під час прес-конференції в Інформаційному агентстві «Укрінформ».

  «Уряд поставив на меті провести децентралізацію влади. Відповідно, у разі передачі повноважень на місця, це буде стосуватися й податкової системи. Податки мають витрачатися там, де вони збираються. Децентралізація - це спосіб наблизити податки до їхніх платників. Усі ці надходження мають контролюватися громадою та людьми на місцях», – підкреслив Ігор Білоус.

  Однією з головних цілей податкової реформи є детінізація економіки. За інформацією різних джерел, нині «в тіні» працює до 50% бізнесу. Саме тому, впевнений очільник ДФС, реформування єдиного соціального внеску, оподаткування заробітної плати та податку на доходи фізичних осіб - це  нагальна необхідність, а не просто бажання щось змінити.

  Більше того, незадовільний стан з виплатою «білих» зарплат створює проблеми з фінансуванням пенсійної системи. Однак зменшення ставок цього податку та єдиного внеску можливе лише за умови збільшення кількості реальних платників, а не оптимізованих податків.

  «Якщо ми хочемо платити менше податків - податки мають сплачувати усі. Ми шукаємо оптимальну модель в оподаткуванні заробітних плат, бо існуюча модель себе дискредитувала, її треба змінити. Як це не пафосно звучить, але той, хто сьогодні ухиляється від сплати податків – займається підривом основ держави», – наголосив Ігор Білоус.

  У запропонованій Концепції реформування податкової системи на розгляд бізнесу та громадськості представлено кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування.

  «Зміни, які ми пропонуємо, в першу чергу, вдарять по тих, хто займався оптимізацією – тобто по тіньовиках. Тож, і негативне сприйняття цих реформ буде не від тих, хто платить податки, а від тих, хто ухиляється від їхньої сплати», – переконаний Голова ДФС.