• In English
 • Оперативна інформація Мінагрополітики про хід польових робіт
  опубліковано 05 серпня 2014 року о 17:44

  Ранні зернові та зернобобові культури зібрані на площі 8,8 млн. га, намолочено – 31,2 млн. тонн зерна.

  Головна продовольча культура – пшениця обмолочена на 5,5 млн. га, намолочено 21,5 млн. тонн зерна.

  Ячмінь обмолочений на 2,9 млн. га, намолочено 8,6 млн. тонн.

  Жито зібране на площі 151 тис. га.

  Крім того, ріпак обмолочений на 845 тис. га, намолочено – 2052 тис. тонн зерна.

  Завершено жнива у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській та Кіровоградській областях, наближаються до закінчення господарства Миколаївської (99%), Харківської (98%), Одеської (97%) областей

  Найбільший валовий збір зерна зібрали у господарствах Одеської області – 3,0 млн. тонн, Харківської – 2,8 млн. тонн та Дніпропетровської – 2,4 млн. тонн.

   

  Складною залишається ситуація у Донецькій та Луганській областях

  Темпи проведення жнив, у зв’язку тим, що частина районів потрапила в зону проведення АТО, нижчі ніж в середньому по зоні степу, де вже обмолочено 95% прогнозованих площ. За оперативною інформацією на 5 серпня у Донецькій області обмолочено 529,0 тис. га зернових та зернобобових культур, у Луганській – 235,4 тис. га, намолочено відповідно 1893,5 і 792,6 тис. тонн зерна, з якого пшениця становить 1400 тис. тонн і 689,6 тис. тонн.

  Певний відсоток полів у цих областях продовжує залишатись небезпечними для проведення жнив, урожай на них перезріває та осипається. Крім того, за оперативною інформацією під мобілізацію в лави Збройних Сил України потрапляють комбайнери та механізатори, що також стримує збиральні роботи.

   

  Щодо якісних показників зерна

  За оптимістичними даними НААН України завдяки підвищеному температурному режиму та весняному підживленню озимини зерно озимої пшениці особливо у зоні Степу, сформувалось високої якості. Близько 72% - 75% зерна цієї культури, яка надійшла на сертифіковані склади, відноситься до продовольчої групи (1-5 клас), з них 60%  – зерно 1-3 класу, 12%  – 4-5 класу.

  Разом з тим, за оперативними даними областей в центральній та західній частині держави ситуація дещо інша, а співвідношення продовольчого та непродовольчого зерна пшениці за песимістичними даними становитиме  45% на 55% , за оптимістичними – 50% на 50%.

  У подальшому якість зерна, в першу чергу в західних областях, буде залежати від погодних умов та ступеню враженості рослин хворобами.

  Довідково: до 12% рослин в західних областях вражено фузаріозом, септоріозом, борошнистою росою.

   

  Вплив погодних умов на стан пізніх сільськогосподарських культур

  Жарка, без опадів погода останнього тижня була дискомфортною для росту та розвитку пізніх культур.

  На посівах кукурудзи в степовій зоні дефіцит вологи прискорив підсихання частини функціональних листків, виникли проблеми з повноцінним наливом зерна.

  Якщо протягом найближчих 20 днів не буде опадів, потенціал урожайності зерна кукурудзи буде значно нижчим.