• In English
 • Лише 1,5 тис. родин звернулося щодо призначення компенсації додаткових витрат на оплату житлово-комунальних послуг
  опубліковано 04 серпня 2014 року о 18:25

  До управлінь соціального захисту населення для призначення компенсації додаткових витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулося 1527 громадян, 300-м з них – компенсації призначено. Найбільша кількість звернень була зареєстрована у Волинській, Запорізькій та Сумській областях.  Про це заявила Міністр соціальної політики Людмила Денісова в інтерв’ю одному з українських телеканалів. Вона нагадала, що адресна урядова програма соціальної підтримки малозабезпечених сімей при оплаті житлово-комунальних послуг діє від 1 липня 2014 року та передбачає, що право на компенсацію матимуть сім‘ї з сукупним доходом меншим за прожитковий мінімум для родини (близько 1190 гривень на особу).

  «Розмір компенсації відрізняється в кожному окремому регіоні. Найвищим він є у Луганській та Донецькій областях: майже 190 та 160 гривень відповідно», – зазначила Міністр.

  Компенсація призначається індивідуально кожній окремій родині, і розраховується як різниця між розміром плати за вказані послуги після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на ці послуги. «Порядок оформлення компенсації дуже простий: родині потрібно лише звернутися до районного управління соцзахисту населення за місцем реєстрації, написати відповідну заяву і надати довідки про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та про доходи кожної з них», – пояснила Людмила Денісова.

  Міністр також звернула увагу на те, що є такі громадяни, які мають право на призначення як субсидії, так і компенсації на оплату житлово-комунальних послуг. 

  В цілому право на отримання компенсації мають 3,5 млн. українських сімей. На ці потреби у держбюджеті передбачено кошти у сумі 8,8 млрд. грн. Разом з тим, підкреслила Людмила Денісова, враховуючи невелику кількість звернень до управлінь соцзахисту населення, виникає враження, що українці просто не користуються можливістю, що надає їм держава. Тож Міністр закликала громадян, які мають право на компенсацію, але ще не оформили її, зробити це якнайшвидше.