• In English
 • Київ можуть внести до пілотних міст проекту "Теплий дім"
  опубліковано 23 липня 2014 року о 16:50

  Київ хочуть внести до переліку міст для реалізації проекту «Теплий дім». Про це розповів директор Київського міського РЦІРу Держінвестпроекту Дмитро Борисов за результатами робочої наради, на якій обговорювалися перспективи складової національного проекту «Енергія природи» - «Теплий дім».

  Д. Борисов нагадав, що основна мета проекту «Теплий дім» передбачає модернізацію сектору житлово-комунального господарства й зниження вартості комунальних послуг. Проект планується реалізувати у 6-ти пілотних містах: Бердянську, Нововолинську,  Черкасах, Тернополі, Жовкві. «До цього переліку необхідно внести і м. Київ, оскільки столиця має високий інвестиційний потенціал у сфері  енергоефективності та енергозбереження», - переконаний директор Київського міського РЦІРУ.

  Д. Борисов також додав, що слід запровадити систему енергомоніторингу об’єктів, які включені до проекту «Теплий дім», та всебічно сприяти проведенню предметних навчань енергоменеджерів.

  Комунальне підприємство «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях міста Києва» (КП «ГВП») також долучиться до реалізації проекту у Києві. Його директор, Анатолій Козленко зазначив, що комунальне підприємство має значний досвід реалізації подібних проектів, спрямованих на енергозбереження та енергоефективність будівель столиці.

  «Завдяки проекту «Термосанація будівель бюджетної сфери м. Києва» два об’єкти: дитячий садочок №573 та школа №233 зменшили споживання теплової енергії до 1170 Гкал на рік і знизили витрати на енергозбереження загальною сумою понад 913 тис. грн. у рік», - сказав А. Козленко.

  Тому доцільність внести Київ до переліку пілотних міст проекту підтримали всі учасники наради. Окрім того, представники Держінвестпроекту України, КП «ГВП» та ДП «Теплий дім» обговорили можливі умови співпраці в рамках впровадження нацпроекту в столиці.