• In English
 • Рятувальники допомагають громадянам зі Сходу країни подолати психологічну напруженість
  опубліковано 22 липня 2014 року о 14:20

  Кількість людей, які змінюють місце проживання через загострену ситуацію у східних областях, постійно збільшується. На базі Бердянського міськрайонного управління створений штаб по роботі з громадянами, які переміщуються всередині країни. Фахівці психологічної служби та відділу цивільного захисту надають як психологічну допомогу, так і допомогу з питань соціального забезпечення та тимчасового розселення сімей на території м. Бердянськ та Бердянського району.

  У процесі реєстрації обговорюються найважливіші проблеми людей, які прибувають зі Сходу: їхні потреби в житлі, продуктах харчування, ліках, питання з працевлаштування, надання медичної допомоги, пенсій та соціальних виплат, влаштування дітей у дитсадки, школи та вищі навчальні заклади. Більшої уваги потребують проблемні питання людей-інвалідів та вагітних жінок.

  Ці люди мають труднощі не тільки матеріального, соціального, а й психологічного характеру: розлад настрою, страхи, тривожні стани, почуття самотності, депресія та інше. Соціальні катаклізми, що завдають шкоди здоров'ю, актуалізують необхідність психологічної допомоги цим людям. Зараз у їхньому житті відбуваються швидкі зміни, несподівані ситуації, немає стабільності, зростає потреба у підтримці та взаєморозумінні. І тут не достатньо допомоги родичів, друзів або близьких людей, тут необхідна саме спілкування з психологом. Він зможе не упереджено поставитися до ситуації і професійно допомогти вирішити складні життєві питання.

  Жителі з Луганської та Донецької областей отримують психологічну допомогу не тільки під час реєстрації, але й існує можливість додаткової індивідуальної консультації чи анонімно по телефону. Також за власним бажанням можна взяти участь у соціально-психологічному тренінгу на тему: «Подолання життєвих кризових ситуацій».

  Усі сили психологічної служби спрямовані на полегшення умов життя людей, встановлення позитивних зв'язків з новим середовищем, вирішення щоденних життєвих проблем (школа, сім'я, побут, робота), участь у соціальному та культурному житті суспільства, задовільний психічний стан і фізичне здоров'я, адекватність у спілкуванні і в міжкультурних відносинах, цілісність особистості.