• In English
 • Заява МЗС України щодо обстрілів території України та підрозділів ЗСУ системами "Град", розташованими на території РФ
  опубліковано 18 липня 2014 року о 00:45

  Міністерство закордонних справ України з глибокою тривогою та обуренням неодноразово заявляло про безпосередню участь Російської Федерації в ескалації ситуації на сході України.

  Свідченням того, що ця участь давно перейшла межі суто військово-технічної, фінансової та інформаційної підтримки бойовиків, які чинять терор у нашій державі, стала ціла низка фактів обстрілу сил АТО з території Російської Федерації підрозділами її збройних сил.

  Черговим неспростовним підтвердженням безпосередньої причетності Росії до вбивств українських військовослужбовців та цивільного населення стали відеодокази обстрілу за допомогою реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град» території України, що здійснювався з вогневої точки поблизу міста Гуково Ростовської області Російської Федерації.

  Цей факт не можна розцінити інакше, як здійснення акту агресії, що є грубим порушенням загальновизнаних принципів міжнародного права та міжнародним злочином, вимагає невідкладного рішучого засудження з боку всього міжнародного співтовариства та скоординованих дій для стримування агресивних планів Росії.

  Закликаємо світову спільноту дати оцінку діям Російської Федерації, які не тільки є загрозою територіальній цілісності України та її громадянам, а й міжнародному миру та безпеці.