• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду 17 липня 2014 року
  опубліковано 17 липня 2014 року о 15:25

  Доброго дня, шановні колеги!

  Хотів би розпочати з важливого рішення Уряду США та ЄС про ведення наступного етапу санкцій проти агресора, а саме Російської Федерації. Це не тероризм, а це війна, яка розв’язана і підтримується Росією і її урядом проти України, українців, нашого сьогодення і нашого майбутнього.

  Спільне рішення наших західних партнерів, Президента США та глав держав країн-членів ЄС продемонструвало єдність США і ЄС, відданість їх цінностям демократії, збереження миру і підтримки України. Всі спроби Росії розколоти ЄС та не дати можливості узгоджено діяти ЄС та США, були приречені на поразку. Прийшов час платити, платити за порушення міжнародного права, за військову агресію, за постійне постачання зброї збоку Росії на територію України, за фінансування бандитів, які вбивають мирне населення і які намагаються знищити Україну. Росія заплатить за розв’язану війну проти України. На порядку денному повинна стояти деескалація конфлікту.

  Росія повинна усвідомити, що вони поставили під удар так само свій народ, тому що їхні люди страждають через неадекватну, праворадикальну російську політику по відношенню до України.

  Російське керівництво захопилося ідеєю російського націонал-шовінізму і вирішило, що Україна може бути театром військових дій для того, щоб підтримувати рейтинг російського уряду та керівництва.

  Росія зобов’язана негайно зупинити постачання зброї. Десятки танків, ПЗРК, новітнього обладнання і озброєних та натренованих агентів ФСБ і ГРУ знаходяться в Донецьку і Луганську, які координують діяльність цих бандитів, які отримують кошти і фінансування з боку Російської Федерації.

  В чому мета Росії? Захопити Україну? Так не вдасться. Створити нам економічні труднощі? Переживемо. Продемонструвати своє лідерство у світі? Так демонструють слабкість у світі, лідери поводять себе по-іншому.

  Що стосується подальшого формату перемовин. Я був, є і залишаюся прихильником перемовин виключно в Женевському форматі, які передбачають чотиристоронні переговори на рівні Європейського Союзу, який представляють всі країни-члени ЄС, США, Російської Федерації та України.

  Вистачить вже, Володимире Володимировичу, треба припиняти війну, треба припиняти підтримувати бандитів, сепаратистів. Надо уже прекращать строить великую Россию за счет Украины. А то Украина сохраниться, а великой России так и не будет.

  В рамках подій, які зараз є на сході, ми з урядовою делегацією вчора були в Слов’янську, Семенівці і в інших місцях, де пройшовся російський слід, де залишений. Звичайно, люди перелякані.

  Я буду з вами відвертий, я не скажу, що там дуже люблять київську владу, треба чесно говорити. Люди під пропагандою, під зомбуванням, але я вам можу точно сказати, що там ненавидять і ДНР, і ЛНР, і інших бандитів, які вбивали мирне населення і просто знущалися там над людьми.

  Знаю про дискусію, яка є в Україні, що от ви знаєте, от вони самі ходили там на референдум, самі голосували, самі хотіли від’єднуватись, от нехай самі і фінансують відновлення Донбасу. Висловлю свою позицію – я не поділяю цей підхід. Це наша територія, це наша держава і це наші люди. І кожен має право на помилку, але ми не маємо права залишити цих людей сьогодні у біді.

  І тому будемо разом, всією країною відбудовувати Донбас, боротися за Донецьк, боротися за Луганськ, відновлювати кордон і тримати єдність, і зберігати Україну як незалежну і єдину державу. Звичайно, для фінансування цих робіт необхідні мільярди, як і необхідні мільярди на забезпечення обороноздатності, підтримку Збройних Сил і Національної гвардії.

  Сьогодні ми будемо розглядати проект закону України про державний бюджет на поточний рік, а саме внесення змін до нього. Уже сьогодні розрив – 14,5 млрд. грн., який треба покривати. Нам знову треба приймати дуже складні рішення.

  Як Глава Уряду готовий брати персональну відповідальність за такі складні, але потрібні рішення для країни.

  І переконаний, що весь наш Уряд усвідомлює, що іншого шляху немає. Так, країна у війні. Так, потрібно фінансувати армію. Треба відновлювати інфраструктуру, потрібно забезпечувати постраждалих, потрібно платити військовослужбовцям і тому нам потрібно буде урізати низку соціальних програм, і в Парламенті я доповім про те, що і як пропонує Уряд зробити для того, щоб до кінця поточного року збалансувати державний бюджет.

  Також ми далі проводимо переговори з МВФ, у рамках нашої програми фінансової стабілізації нами будуть вжиті всі заходи для того, щоб збалансувати бюджет, мінімально фінансувати соціальні витрати, забезпечити армію, не допустити дефолту, як ми не допустили зараз. І ще раз підкреслюю: з 2016 року ми бачимо всі підстави, щоб Україна вийшла на позитивний тренд економічного росту.

  Також окремо щодо відновлення Донеччини і Луганщини я запрошую до себе великий український бізнес, в тому числі, той, який представляє Донецьк і Луганськ, і проведемо донорську конференцію щодо плану відновлення Донбасу. Центральний бюджет дає свої кошти, місцеві бюджети свої, і приватні донори, які несуть разом з нами так само відповідальність перед людьми, переконаний, повинні підтримати цю ініціативу, і ми спільно, разом із великим українським бізнесом затвердимо план відновлення Донбасу.

  Але для того, щоб відновити Донбас, нам потрібно зупинити військовий конфлікт, який інспірований Росією, і встановити мир. Мир – це те, що необхідно Україні, і це те, що не потрібно Росії. І за мир нам треба всім спільно боротися.

  Також сьогодні буде розглянуто питання про перелік об'єктів приватизації в 2014 р. Фонд державного майна буде доповідати. Я окремо хочу зазначити, що ми чудово усвідомлюємо, що в сьогоднішніх умовах, з одного боку, треба закривати дірку в державному бюджеті, продати державне майно і, таким чином, додатково профінансувати видатки на оборону і на відновлення інфраструктури. З іншого боку, я зразу офіційно заявляю, що за копійки державні об'єкти Уряд продавати не буде.

  І тому ми розпочинаємо процедуру підготовки до приватизації, а конкретну дату приватизації ми визначимо тоді, коли ми зможемо досягнути найвищого рівня ціни за продаж цих об'єктів. Будемо радитися з нашими західними консультантами. Непрості рішення, але будемо їх приймати та виконувати.