• In English
 • Військовослужбовці, які отримали поранення під час АТО, отримують повноцінне лікування на базі військово-медичних установ
  опубліковано 14 липня 2014 року о 18:05

  За словами начальника Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковника медичної служби Івана Гайди, з часу проведення антитерористичної операції на сході країни військовою медичною установою було надано кваліфіковану, в окремих випадках спеціалізовану, медичну допомогу більше ста військовослужбовцям.

  «З початку березня наші спеціалісти беруть активну участь в поверненні до строю військовослужбовців, поранених в боях з терористами на Донбасі. Власне, основна боротьба за їхнє життя проводиться безпосередньо на полі бою, у військових польових госпіталях, цивільних медичних установах, які розташовані поблизу зони АТО. Безпосередньо в Центрі вже проводиться подальший етап лікування, що направлений на збереження життя і здоров’я наших хлопців, зменшення порушень їх життєвих функцій», – повідомив полковник медичної служби Іван Гайда.

  До Львова транспортуванням поранених військових займаються екіпажі та лікарсько-сестринські бригади реанімаційно-операційного літака Ан-26 “Віта” та спеціально переобладнаного під медичні потреби військово-транспортного Ан-26.

  Головний хірург Західного регіону, Заслужений лікар України, голова Асоціації нейрохірургів Львівської області полковник медичної служби Іван Богдан розповів присутнім про першочергову медичну допомогу, що була надана пораненим військовослужбовцям, яких у ніч з суботи на неділю було доставлено до військової медичної установи.

  «Серед 38 військовослужбовців, які прибули до нас є троє з пораненнями середньої важкості, решта – з легкими пораненнями м’яких тканин кінцівок, тулуба, голови. В основному це представники Львівщини, але є п’ять жителів іншої області. Зараз із ними проводяться етапні хірургічні обробки, призначено лікування направлене на зменшення ускладнень, інвалідності, відновлення життєво важливих функцій», – розповів він.