• In English
 • Дмитро Булатов: Підтримка спортсменів усіх видів спорту буде рівною
  опубліковано 08 липня 2014 року о 10:01

  «Співпраця з усіма спортивними федераціями задля здійснення наших амбітних планів з розвитку українського спорту — одне з головних завдань Міністерства. Ми — представники спорту та молоді в Уряді України. Розробляти програму реформ маємо разом», - заявив Міністр молоді та спорту Дмитро Булатов під час наради з питань реформування сфери фізичної культури і спорту із президентами федерацій неолімпійських видів спорту, представниками спортивних товариств. Нарада відбулася 5 липня в Національному університеті фізичного виховання та спорту. 

  Дмитро Булатов підкреслив, що для реформування галузі для Міністерства важлива співпраця із усіма федераціями, спортивними товариствами та громадськими організаціями. «Ми будуємо прозору та публічну роботу Міністерства, яка орієнтована на потреби суспільства. Тому просимо надавати всі побажання, які накопичуються у вас. На цьому підґрунті будуватиметься  Державна програма розвитку галузі. Підтримка спортсменів олімпійських, неолімпійських і, навіть, невизнаних в Україні видів спорту буде рівною», - додав він.

  Міністр зазначив, що відомство шукає шляхи для збільшення позабюджетного фінансування спорту. Це лотереї, соціальні інвестиції та благочинні проекти: «Ми відчуваємо сили навести порядок у цьому питанні і готуємо новий проект закону "Про лотереї". Це забезпечить значний приріст коштів. У 2013 році лотереї принесли в бюджет України 1,2 млрд. гривень, тоді як українські та іноземні експерти оцінюють його у 5-6 млрд. доларів».

  Одне з головних завдань реформи — збільшення повноважень федерацій, в тому числі фінансових. «Ми започаткували пілотний проект, який діятиме з 2015 року. У ньому будуть задіяні п`ять федерацій. Він полягає в тому, щоб бюджетні кошти розподілялися саме через федерації. Це позитивний європейський досвід», - наголосив Дмитро Булатов. На його думку, федерації можуть займатися залученням коштів самостійно: «Ми плануємо семінари, на яких навчимо спортсменів, тренерів вести презентацію, як подавати її спонсору, як знайти того спонсора, який може допомогти, перелік потенційних спонсорів, українських та зарубіжних. Міністерство може дати дієві інструменти і навчити. Це прогресивніше, ніж в ручному режимі шукати спонсорів для кожної федерації чи товариства».

  «Робота Міністерства орієнтована саме на вас — федерації, товариства, громадські організації. Ставте перед нами чіткі, конкретно сформульовані завдання, і ми будемо допомагати вирішити їх», - сказав Міністр.