• In English
 • Укрзалізниця закликає громадян відповідально ставитися до власної безпеки на об'єктах залізничної інфраструктури
  опубліковано 04 липня 2014 року о 10:38

  Дотримання правил поведінки на об’єктах залізничної інфраструктури – основна умова безпеки пасажирів, що особливо важливо у зв'язку з впровадженням швидкісного руху поїздів в Україні.

  Зазвичай людина не в змозі визначити «на око», через скільки секунд швидкісний поїзд наблизиться до пішохода на колії чи до автомобіля, який намагається виїхати на залізничний переїзд на заборонний показник світлофора. Тому залізничники просять пасажирів та водіїв авто не ризикувати життям і суворо дотримуватися правил перебування на об’єктах  залізничного транспорту.

  Укрзалізниця нагадує, що гальмівний шлях швидкісного поїзда (в залежності від швидкості руху) становить від 1 до 1,5 км.  Зі швидкістю 160 км/год поїзд категорії Інтерсіті + долає відстань один кілометр за 22,5 секунди.

  При підготовці залізничної інфраструктури під швидкісний рух усі переїзди, де швидкість перевищує 120 км/год., були переведені в категорію з черговим, а ті, де швидкість не досягає 120 км/год., обладнали звуковою сигналізацією. Острівні пасажирські платформи, що розташовані між коліями, були перенесені на більшу та безпечну відстань від руху швидкісного поїзда й обладнані нішами безпеки, де люди можуть захиститися від потоку повітря при проходженні поїздів. Також була нанесена спеціальна розмітка, щоб пасажири тримали безпечну дистанцію, а про наближення швидкісного поїзда їх сповіщають через гучномовний зв’язок.

   Недотримання громадянами правил безпеки поведінки на коліях, переїздах та на вокзалах залишається, на жаль, найчастішою причиною травматичних та смертельних випадків.

  ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ГРОМАДЯН НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ

  Правила безпеки для пішоходів

  Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).

  На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики "Перехід через колії".

  Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо).

  При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв'язку.

  При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

  Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі.

  При відсутності шлагбаума (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається поїзд (або локомотив, вагон, дрезина тощо).

  Пішоходам забороняється:

  Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.

  Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.

  Переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.

  Переходити та переїжджати залізничні колії при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації.

  На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.

  Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.

  Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.

  На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.

  Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.

  Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.

  Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.

  Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття поїзда до його повної зупинки.

  Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше п'яти метрів від крайнього вагона.

  Проходити між розчепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше десяти метрів.

  Сидіти на краю посадкової платформи, перону.

  Знаходитись на об'єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп'яніння.

  Ставити особисті речі на краю платформи, перону.

  Підніматися у вагон і виходити з вагона дозволяється тільки після повної зупинки поїзда.

  Посадку пасажирів у вагон і вихід їх з вагона необхідно проводити тільки з боку перонів або посадочних платформ. Дітей під час посадки у вагон і висадки із вагона слід тримати за руку або на руках.

  Виходити із вагона під час зупинки можна тільки з дозволу провідника.

   Правила безпеки пасажирів

  Пасажирам забороняється:

  Проїжджати на дахах, підніжках, перехідних площадках вагонів.

  Заходити у вагон і виходити з вагона під час руху поїзда.

  Висуватися з вікон вагонів і дверей тамбурів під час руху поїздів та викидати сторонні предмети (пляшки, пакети тощо) з вікон і дверей вагонів.

  Стояти на підніжках і перехідних площадках вагонів, самостійно відчиняти двері вагонів під час руху та на стоянці поїзда, затримувати автоматичні двері вагонів під час їх зачинення та відчинення.

  Проїжджати у вантажних поїздах без спеціального дозволу.

  Знаходитись в поїзді у нетверезому стані.

  Залишати дітей без нагляду дорослих на вокзалах, пасажирських платформах та в поїздах.

  Провозити у вагонах легкозаймисті, шкідливі і вибухові речовини.

  Виходити із вагона на міжколійя і знаходитись там під час руху поїзда.

  Стрибати з платформи на залізничні колії.

  Проводити на пасажирських платформах рухомі ігри.

  Палити у вагонах (в тому числі в тамбурах) приміських поїздів, а також у непередбачених для паління місцях вагонів пасажирських поїздів.

  Бігти по платформі поруч із вагоном поїзда, що прибуває або відходить, а також перебувати ближче ніж 2 метри від краю платформи під час проходу поїзда без зупинки.

  Підходити до вагона до повної зупинки поїзда.

  Без потреби самовільно зупиняти поїзд.

  Самостійно перевозити ручну поклажу засобами, які призначені для перевезення пошти або багажу працівниками пошти та залізниці.

  Розміщувати ручну поклажу в тамбурах вагона, коридорі салону, проходах купе та в проході вагона приміського поїзда.

  Забруднювати тамбури, засмічувати підлогу та сидіння вагонів.

  Демонтувати обладнання вагонів, псувати оббивку диванів та сидінь.