• In English
 • Держприкордонслужба інформує про ситуацію на українсько-російському кордоні
  опубліковано 02 липня 2014 року о 13:02

  Прикордонні підрозділи продовжують поступово брати під контроль та організовувати оборону проблемних ділянок в прикордонних районах Луганської та Донецької областей.

  Сили і засоби прикордонних секторів закріпилися на визначених вогневих позиціях і здійснюють бойове чергування. Протягом доби проводились заходи з нарощення інженерного облаштування опорних пунктів секторів і контрольних постів.

  З 1 липня відновлено контроль за пунктом пропуску «Довжанський» Луганського прикордонного загону. Саперами ЗС України проведено розмінування території пункту пропуску, під час якого було виявлено та розміновано близько 20 мінних пасток. Пропуск осіб і транспортних засобів через пункт пропуску не здійснюється.

  2 липня о 02:20 терористами зі сторони населеного пункту Маркіне здійснено мінометний обстріл пункту пропуску «Новоазовськ», що в Донецькій області. Крім того, терористи обстріляли прикордонний наряд, який прямував до пункту пропуску. Під час обстрілів загинув 1 прикордонник та 8 – поранено. 

  Патрульним літаком Держприкордонслужби здійснювався контроль надводної обстановки у територіальному морі України.  Обстежено 3900 км2 територіального моря, порушень не виявлено.

  З метою прикриття морської ділянки державного кордону в Азовському морі, недопущення висадки на узбережжя в межах Донецької, Запорізької та Херсонської областей збройних формувань, недопущення переправлення засобів терору та охорони рейдів портів Маріуполя, Бердянська та Генічеська несуть службу 7 корабельно-катерних тактичних груп. Посилено заходи з висвітлення надводної обстановки та готовність сил для її реалізації.