• In English
 • Ратифікація Угоди з ЄС дозволить максимально використовувати економічні та політичні переваги
  опубліковано 02 липня 2014 року о 10:37

  З ратифікацією Угоди про асоціацію України з ЄС не повинно виникнути ніяких складнощів, впевнений Урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій Пятницький. При цьому він наголосив: чим швидше ми ратифікуємо Угоду, тим швидше отримаємо нові можливості.

  «Наразі ми маємо з Європейським Союзом тимчасові автономні преференції – це стосується тільки торгівлі товарами і мита. Це тільки малий відсоток, якщо говорити про всю Угоду, все решта - знаходиться за межами цих тарифних преференцій. Ті можливості, які відкриває перед нами Угода, треба почати використовувати якомога швидше і навіть тарифні преференції, якщо ми швидко ратифікуємо Угоду, зможемо використовувати ще у ширшому масштабі ніж сьогодні», - сказав Урядовий уповноважений.

  Валерій Пятницький висловив сподівання, що Верховна Рада України ратифікує документ без зволікань. Що ж до застосування торговельної частини Угоди з боку Євросоюзу, то там, за словами Урядового уповноваженого, практично все підготовлено.

  «Європейці практично все зробили і їм ніяких додаткових кроків робити не потрібно.  Те, що стосується Асоціації у цілому, з політичною частиною, звісно, займе певний час. Саме та частина, яка стосується політики чи компетенції країн-членів, може зайняти і кілька років, але торгівля може розпочати роботу вже зараз», - пояснив Валерій Пятницький.

  Він також додав, що Грузія і Молдова вже заявили, що готові ратифікувати аналогічні договори дуже швидко і процедура займе щонайбільше декілька місяців.