• In English
 • Коментар МЗС за підсумками розмови міністрів закордонних справ України, РФ, Німеччини і Франції
  опубліковано 01 липня 2014 року о 09:30

  На виконання домовленостей, досягнутих у ході телефонної розмови Президента України Петра Порошенка з Президентом РФ Володимиром Путіним, Федеральним канцлером ФРН Ангелою Меркель і Президентом Франції Франсуа Олландом, відбулася телефонна конференція міністрів закордонних справ чотирьох держав.

  Глава українського зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін обговорив з Сергієм Лавровим, Франком-Вальтером Штанмайєром і Лораном Фабіусом ряд практичних і технічних кроків, спрямованих на якнайшвидшу реалізацію Плану Президента України з мирного врегулювання ситуації у східних регіонах України.

  Водночас, змушені констатувати, що через 72 години після прийняття складного і надзвичайно відповідального рішення щодо одностороннього продовження режиму незастосування сили в рамках антитерористичної операції, спостерігаємо абсолютне невиконання незаконними збройними формуваннями навіть чотирьох умов. За це Україна продовжує платити життям своїх захисників, патріотів та цивільного населення, а також нечуваними стражданнями усіх жителів східних областей нашої держави.

  За нинішньої ситуації першочерговим завданням вбачаємо невідкладне припинення бойовиками і терористами збройного насильства, звільнення заручників, а також запровадження повного контролю ОБСЄ за дотриманням режиму незастосування зброї й ефективного моніторингу ситуації на українсько-російському державному кордоні.