• In English
 • Остап Семерак підбив підсумки засідання Уряду 25 червня
  опубліковано 25 червня 2014 року о 18:30

  Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 25 червня прийняв низку важливих для життєдіяльності країни рішень. Про це повідомив журналістам Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак на брифінгу після засідання Уряду 25 червня.

  Зокрема, Уряд прийняв рішення щодо інженерного облаштування державного кордону на ділянці між Україною та РФ.

  Кабінет Міністрів також вніс зміни до Правил паркування транспортних засобів. «Ми зробили сьогодні перший крок, включивши в систему оплати паркування в населених пунктах засоби мобільного зв’язку», – зазначив Остап Семерак. Наступний крок передбачає встановлення місцевими органами влади паркоматів. Контроль за неправильне паркування буде покладено на працівників ДАІ.

  На засіданні Уряду було ухвалено Постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання медичної допомоги хворим на туберкульоз особам, взятим під варту, чи які тримаються в установах виконання покарання». «Уперше Урядом здійснюються заходи щодо підвищення профілактики та запобігання епідемії туберкульозу, який давно, за визначенням ВОЗ, носить в Україні епідеміологічний характер. Для виконання цієї Постанови буде залучено декілька органів виконавчої влади, щоб люди, які утримуються в неволі, могли отримати медогляд, діагностику та лікування», – зауважив урядовець.

  Також Кабмін ухвалив Постанову «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми». «Цим рішенням буде внесено зміни до порядку виплат по народженню та утриманню сім’ям з дітьми. Зокрема, відповідно до цієї Постанови громадяни, які були зареєстровані за місцем проживання в Криму, відтепер отримають лібералізацію документів для отримання виплат. Це підтверджує державну політику України, що гарантує соціальний захист і виплати всім громадянам. Особливо тим, які потрапили в дуже скрутне становище», – сказав Остап Семерак.

  Крім того, Уряд прийняв Постанову«Про забезпечення тимчасового проживання осіб, які переселилися із Автономної Республіки Крим та м. Севастополя». За словами Міністра, згідно з цією Постановою на витрати з переселення з Резервного фонду Державного бюджету буде виділено 25,166 мільйона гривень. Ці витрати сформовані за заявками 12 обласних державних адміністрацій, які готові приймати переселенців. Передбачається цільова допомога кожній особі, яка не перевищує 200 гривень на добу. Кошти скеровуватимуться в санаторій чи будинок відпочинку, де людина тимчасово проживає.

  Уряд також затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2014 рік. Як зауважив Остап Семерак, це дає можливість до кінця року виплачувати в повному обсязі пенсії громадянам, у тому числі тим, що знаходяться на території Криму.

  Також Кабінет Міністрів прийняв Постанову «Про окремі заходи щодо забезпечення фінансового контролю за діяльністю суб’єктів господарювання державного сектора економіки». Ця Постанова спрямована на посилення боротьби з корупцією. Зокрема, передбачається запровадження роботи через віддалений електронний доступ державних інспекторів, які перевірятимуть кожну платіжку з переліку державних підприємств.

  «Важливим моментом є те, що без погодження інспектора з державної фінансової інспекції не буде здійснюватися проплата державних коштів. І для того, щоб уникнути корупційних механізмів і контакту особи, яка перевіряє, і особи, що скеровує кошти, ці інспектори повинні працювати, унеможливлюючи візуальний контакт», – пояснив урядовець.

  Ще одне рішення Кабінету Міністрів стосується внесення законодавчих змін щодо переобладнання і перепланування житлових приміщень. Відповідний проект закону був напрацьований Мінрегіоном. «Сьогодні Уряд схвалив цей проект закону і найближчим часом він буде внесений на розгляд Парламенту», – наголосив Міністр. Законопроект передбачає спрощення процедури переобладнання і перепланування житлових приміщень. Зокрема, пропонується скасувати збір дозволів до початку робіт з перепланування житла: «Потрібно буде уже після перепланування затвердити в технічному паспорті внесені зміни, що суттєво спрощує процедуру перепланування житла».