• In English
 • ЄС та Євроконтроль нададуть фінансову та технічну підтримку Україні для відновлення аеронавігаційної інфраструктури
  опубліковано 25 червня 2014 року о 19:16

  Міжнародна організація з безпеки аеронавігації Євроконтроль надасть технічну підтримку для відновлення інфраструктури та обладнання, пошкоджених у східних областях України. Про це під час брифінгу повідомили в.о. генерального директора Украероруха Дмитро Бабейчук та представник Євроконтролю – керівник проекту підтримки України Херман Нійус.

  За словами Дмитра Бабейчука, авіаційна влада України постійно тісно співпрацює з Євроконтролем, зокрема по впровадженню усіх стандартів цієї міжнародної організації, у тому числі в рамках підготовки до підписання Угоди про Спільний авіаційний простір з ЄС. «За участю фахівців Украероруху та Державіаслужби створена спеціальна робоча група, яка цим займається. А на сьогодні, через геополітичні зміни в країні, ця співпраця посилюється. Так, є звернення Віце-президента Єврокомісії Сііма Калласа до Євроконтролю, в якому йдеться про підтримку відновлення аеронавігаційної інфраструктури, з метою зменшення негативного впливу наслідків подій на сході країни та анексії Криму», - зазначив Дмитро Бабейчук.

  Відтак наразі розроблено план надання технічної допомоги, яким передбачено як інституційні, регуляторні так і операційні та технічні питання модернізації української аеронавігаційної системи.

  «На сьогодні Євроконтроль разом із Державіаслужюбою узгодили основні напрямки  технічної підтримки, розрахованої на 2,5 роки. Крім того, при Євроконтролі створено український кризовий центр для надання операційної та консультаційної підтримки», - розповів представник Євроконтролю – керівник проекту підтримки України Херман Нійус.

  За словами Дмитра Бабейчука, нині робоча група визначається із пріоритетністю по відновленню інфраструктури, відповідно до чого проведе оцінювання пошкодженого обладнання.

  «Цілком очевидно, що інфраструктура аеропортів Донецьк та Луганськ серйозно постраждала, також виникла проблема з радіолокаційною позицією в Артемівську, яка виведена з ладу. Необхідно провести оцінку завданої шкоди. Сьогодні проходять консультації між ЄС і Євроконтролем щодо виділення фінансування. Наразі фігурує сума близько 80 млн євро», - підкреслив в.о. генерального директора Украероруха.

  Водночас Дмитро Бабейчук підкреслив, що незважаючи на захоплення інфраструктури в Криму та пошкодження обладнання на Донбасі, Украерорух продовжує контролювати повітряний простір над АРК та у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, що делегований Україні з боку ICAO.