• In English
 • Українські підприємства працюють на європейському ринку вже багато років, - Валерій Пятницький
  опубліковано 24 червня 2014 року о 17:50

  Підписання економічної частини Угоди з ЄС не зашкодить українським підприємцям розвивати власний бізнес, це підтверджує практика вітчизняних виробників, які мають успішний багаторічний досвід торгівлі з Євросоюзом. Про це заявив Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький в ефірі Espreso.TV.

  «Українські підприємства працюють на європейському ринку вже багато-багато років. Ми починали свого часу з таких базових угод, наприклад, була угода ще в 90-ті роки про торгівлю сталевими виробами. Не лякались виробники сталеливарної галузі виходити на європейські ринки і там працювати. У нас була угода про торгівлю текстильними виробами, ті ж самі малі і середні підприємства, які виробляли і сьогодні виробляють продукцію по всій Україні, вже працювали з Європейським Союзом», - зауважив Урядовий уповноважений.

  За словами Валерія Пятницького, певні види української продукції, як, наприклад,  харчові продукти з різним ступенем доданої вартості, вже якнайкраще зарекомендували себе на ринку Євросоюзу.

  «Сьогодні продукти харчування, які виробляються в Україні, починаючи з якихось базових, які в Європі називаються “commodities” (базові продукти): зернові, або насіння соняшника, олія, і закінчуючи, тими, що називається «goods», тобто, продукти кінцевого споживання: цукерки, ті ж самі ігристі вина, споживаються в ЄС. І дійсно, вони користуються попитом», - підсумував експерт Мінекономрозвитку.