• In English
 • Мінсоцполітики розробляє новий проект зі співпраці з МОП та ЄС стосовно запозичення іноземного досвіду реагування держави на вимушену міграцію
  опубліковано 24 червня 2014 року о 17:10

  Міністерство соціальної політики розробляє новий проект зі співпраці з Міжнародною організацією праці та ЄС стосовно запозичення іноземного досвіду реагування держави на вимушену міграцію. Про це повідомила Міністр соціальної політики Людмила Денісова під час виступу на конференції з приводу завершення реалізації проекту ЄС - МОП «Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами». Проект виконувала Міжнародна організація праці за фінансової підтримки Європейського Союзу та у співробітництві з Міністерством соціальної політики України.

  «Хочу відзначити, що під час реалізації проекту Європейського Союзу і Міжнародної організації праці  ми отримали конкретні позитивні результати і вважаю, що наша співпраця може бути продовжена в рамках започаткування нового проекту. Міністерством вже розпочато роботу із підготовки програм зайнятості, які будуть враховувати питання вимушеної міграції. Нові робочі місця будуть створюватися також для тих громадян, які були змушені покинути місця свого постійного проживання. Враховуючи масштабність і складність завдань, що постали перед українською стороною, мені приємно, що Міжнародна організація праці не залишилася осторонь і продовжує надавати нам технічну та експертну допомогу» - наголосила Людмила Денісова.

  Також Міністр повідомила присутніх, що Мінсоцполітики підготовлено пропозиції до концепції нового проекту, його основних цілей і завдань, які були передані Представництву Європейського Союзу в Україні. Міністерство запропонувало подальше проектне співробітництво зосередити на питаннях:

  вивчення і запозичення іноземного досвіду щодо оперативного регулювання ситуації, пов’язаної з вимушеною міграцією;

  посилення спроможності державних органів щодо збору даних про трудову міграцію;

  розвитку належного рівня безпеки та охорони праці трудових мігрантів;

  удосконалення якості професійної освіти та відповідності кваліфікацій як на національному, так і на міжнародному ринках праці;

  посилення ролі соціальних партнерів у питаннях соціального захисту трудових мігрантів.

  Антоніо Граціозі, директор Групи технічної підтримки та з питань гідної праці Регіонального Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи, під час свого виступу подякував Міністру соціальної політики України Людмилі Денісовій за підтримку проекту та плідне співробітництво в цьому напрямі та зазначив, що найважливішим ресурсом тієї чи іншої країни є її громадяни. «Навички та умови роботи громадян, стан їх здоров’я - це все є стратегічними факторами соціально-економічного розвитку та добробуту», - заявив Антоніо Граціозі. Він також наголосив, що реалізація проекту дала можливість забезпечити значні покращення в управлінні трудовою міграцією в Україні та висловив сподівання на співпрацю над новими проектами у майбутньому.