• In English
 • Підрозділи ООН вивчають можливі напрями надання допомоги громадянам, які переміщуються з районів проведення АТО
  опубліковано 24 червня 2014 року о 16:35

  Підрозділи Організації Об‘єднаних Націй вивчають можливі напрями надання допомоги і підтримки громадянам, які вимушені переміститися з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції. Про це йшлося під час зустрічі у Харкові представників Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Управління з координації гуманітарних питань та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

  Наразі представники ООН працюють у Харкові, щоб організувати співпрацю, планування і координацію дій з усіма зацікавленими сторонами. Такий формат місії буде застосований в інших містах України.

  «У першу чергу ми разом з колегами з Державної служби з надзвичайних ситуацій України обговорили практичні моменти щодо подальшого надання допомоги мешканцям, переселеним з Донецької та Луганської областей. Для вирішення цього питання Організація об’єднаних націй готова співпрацювати з усіма неурядовими та громадськими об’єднаннями», – зазначив під час зустрічі представник управління ООН з координації гуманітарних питань Марсель Вассен.

  В. о. заступника Голови ДСНС України Василь Стоєцький повідомив про створення Міжвідомчого координаційного штабу та регіональних штабів в територіальних підрозділах Служби.

  «Наші штаби у взаємодії із соціальними службами регіонів працюють у напрямку всебічного забезпечення громадян, які потребують допомоги, оперативно вирішують усі питання та координують роботу», – підкреслив Василь Стоєцький.

  Крім того, сторони обговорили необхідність у матеріально-технічному забезпеченні процесу переміщення громадян.

  Нагадаємо, регіональні штаби із залученням місцевих органів влади організовують конкретну допомогу на місцях, ведуть облік переміщених осіб, уточнюють перелік об‘єктів державної і комунальної власності, де можливе тимчасове поселення людей Для координації роботи волонтерські та громадські організації можуть телефонувати оперативній групі міжвідомчого координаційного штабу в ДСНС України за номером +38(044) 247-30-02, у регіональні штаби в областях за телефоном 101.

  Крім того, громадяни можуть телефонувати на урядову «гарячу лінію» за телефоном 0 800 507 309.