• In English
 • Для стимулювання бізнес-активності Мінекономрозвитку пропонує скасувати деякі види спецсанкцій
  опубліковано 23 червня 2014 року о 17:29

  На сьогодні деякі норми регулювання зовнішньоекономічної діяльності мають надмірний обмежувальний вплив на торгівлю. Для стимулювання в Україні бізнес-активності їх необхідно переглянути і усунути. Тому серед важливих завдань українського Уряду - лібералізація регулювання зовнішньоекономічної діяльності, в тому числі й через внесення змін до деяких нормативно-правових актів для скасування окремих видів обмежень щодо зовнішньоекономічної діяльності.

  Проведений фахівцями Мінекономрозвитку аналіз свідчить про необхідність скасування деяких видів спеціальних санкцій,  що накладаються за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності, які встановлені згідно із Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність», оскільки вони є неактуальними і знижують інвестиційну привабливість України.

  У разі прийняття законопроекту будуть переглянуті види спеціальних санкцій, зокрема, пропонується виключити з переліку накладання штрафів та тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності, що, впевнені експерти Мінеконорозвитку, значно зменшить рівень регуляторного навантаження у цих сферах. Для держави це означатиме пожвавлення зовнішньоторговельного обороту, суб’єкти господарювання будуть упевнені у неможливості державних органів заборонити здійснення зовнішньоекономічних операцій, а населення, що задіяне на підприємствах, які спеціалізуються на здійсненні зовнішньоекономічних операцій, буде забезпечене безперервною роботою.

  Розроблений проект Закону України  «Про внесення змін до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» оприлюднено на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку (www.me.gov.ua ) в розділі «Обговорення проектів документів» та на урядовому сайті «Громадянське суспільство і влада» (http://civic.kmu.gov.ua ) в розділі «Консультації з громадськістю». Зауваження та пропозиції приймаються протягом місяця.