• In English
  • Маємо бути готовими до будь-якого сценарію розв'язання газового питання, - Володимир Гройсман
    опубліковано 19 червня 2014 року о 19:02

    Кризовий енергетичний штаб створений Урядом через виклики, які потребують особливої системи управління і він має знайти усі можливі шляхи забезпечення належного функціонування паливно-енергетичного комплексу країни, особливо в осінньо-зимовий період. Про це сказав голова штабу, Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Гройсман в ході брифінгу в Українському кризовому медіа центрі.

    «Сьогодні ми маємо бути готовими до будь-якого сценарію розв’язання газового питання, оскільки воно лежить не в економічній, а в політичній площині. Вже підготовлено законопроект про введення надзвичайного стану в енергетичному секторі, але його ще має ухвалити Парламент, який і вирішить, коли і за яких умов надзвичайний стан буде оголошений», - сказав Володимир Гройсман.

    Він також додав, що кризовий енергетичний штаб має вирішити питання створення запасів газу у сховищах, зменшення його споживання, збільшення власного газового потенціалу, заміни газу альтернативними видами палива, налагодження реверсного постачання газу з Європи та інші питання. Віце-прем’єр-міністр зазначив, що впровадження всіх необхідних заходів – «це тривалий процес, але країна має пройти цей шлях».