• In English
 • Мінсоцполітики поділилося з Японією досвідом щодо організації оздоровлення в Україні
  опубліковано 19 червня 2014 року о 18:49

  Заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович провела зустріч з делегацією японської медіа-компанії Our planet TV. Сторони обговорили питання надання допомоги дітям, постраждалим в результаті Чорнобильської катастрофи, а також порядок їх оздоровлення. Така увага саме до цієї категорії громадян зумовлена наслідками аварії, що сталася в Японії на АЕС Фукусіма у березні 2011 року.

  Наталія Федорович розповіла, що оздоровлення та санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, здійснюється відповідно до чинного законодавства. Для цих заходів з держбюджету виділяються кошти, на які закуповуються путівки у санаторно-курортні заклади. Путівки на оздоровлення надаються або на пільговій основі, або повністю безкоштовно, – поділилася українським досвідом заступник Міністра. У 2014 році, в межах виділених коштів, планується оздоровити 54 675 потерпілих дітей. Путівки будуть виділяться до санаторно-курортних закладів, які мають ліцензії на провадження медичної практики, необхідну медичну базу та спеціалістів за профілем лікування.

  Вона повідомила, що діти пільгових категорій, у тому числі діти-чорнобильці” можуть відпочити та пройти оздоровлення у позаміських закладах, дитячих центрах, закладах санаторного типу, таборах денного перебування, закладах відпочинку, наметових містечках. У 2014 році заплановано роботу 15 785 таких закладів, серед яких 645 закладів оздоровлення та 15 140 – закладів відпочинку. Заступник Міністра додала, що підбір та направлення дітей здійснюють структурні підрозділи з питань сім’ї та дітей обласних та Київської міської обласної держадміністрації.

  Оздоровлення громадян і особливо дітей є одним з пріоритетних напрямів Мінсоцполітики, оскільки здорова нація – це майбутнє будь-якої країни, – заявила заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович під час зустрічі з японською делегацією.

  Заступник Міністра зазначила, що Україна з Японією співпрацює впродовж багатьох років. „Наші нації дуже схожі, адже і українці, і японці поважають родинні зв’язки, з особливою турботою ставляться до своїх дітей. Саме діти є нашим скарбом, які потребують підтримки і уваги, зокрема й у напрямі їхнього оздоровлення”, – підкреслила вона.

  Японська делегація подякувала Наталії Федорович за таку розширену інформацію щодо оздоровлення громадян і висловила побажання й надалі співпрацювати з Мінсоцполітики у цьому напрямі.