• In English
 • Українська делегація бере участь у роботі 38 сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
  опубліковано 17 червня 2014 року о 14:14

  15 червня 2014 року в м. Доха (Катар) розпочала свою роботу чергова 38 сесія Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На урочистій церемонії відкриття виступив прем’єр-міністр Катару шейх Абдалла бен Насер бен Халіфа Аль Тані.

  Українську делегацію на сесії очолює Перший заступник Міністра культури України Олеся Островська-Люта. В роботі міжнародного форуму візьмуть участь делегації від 21 країни-учасниці Комітету Всесвітньої спадщини, а також кількасот спостерігачів від країн-членів Конвенції 1972 року про охорону культурної та природної спадщини, міжнародних неурядових організацій, вчені, експерти тощо.

  На розгляд чергової сесії винесено 40 номінацій на включення до Списку всесвітньої спадщини нових об’єктів з 42 країн світу. Крім того, буде розглянуто звіти про стан збереження окремих об’єктів Всесвітньої спадщини, серед яких український об’єкт «Київ: Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра» (м. Київ), а також  затверджено уточнені формулювання положень щодо видатної універсальної цінності низки об’єктів під охороною ЮНЕСКО, у т.ч. транскордонної номінації «Геодезична дуга Струве» (на території України та ще 9 країн).

  Нагадаємо, чергова 38 сесія Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО проходитиме у Катарі з 15 до 25 червня поточного року під головуванням шейхи Аль Маясса Бінт Хамад бен Халіфи Аль Тані. Комітет ухвалить звіти про підсумки реалізації та стан фінансування тематичних ініціатив ЮНЕСКО стан об’єктів, занесених до Списку всесвітньої спадщини під загрозою.