• In English
 • Делегація НКРЕ в рамках Програми партнерства вивчає досвід регуляторів США
  опубліковано 17 червня 2014 року о 09:45

  Розпочалася дев’ята робоча зустріч в рамках Програми Партнерства в сфері регулювання енергетики між НКРЕ і Національною Асоціацією членів комісій з регулювання комунальних підприємств США (NARUC), яка проходить у містах Вашингтон та Колумбус Сполучених Штатів Америки з представниками місцевих органів регулювання - Комісією регулювання громадських послуг округу Колумбія та Комісією регулювання комунальних послуг штату Огайо. У складі делегації Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики - член Комісії Юрій Власенко та група фахівців НКРЕ.

  Програмою заходу передбачається ознайомлення працівників НКРЕ з досвідом регуляторів США щодо:

  - впровадження та підтримки відновлюваних джерел енергії (закупівля електроенергії, виробленої генеруючими установками приватних домогосподарств; особливостей врегулювання небалансів на ринках електроенергії, викликаних об'єктами електроенергетики, що здійснюють виробництво електричної енергії з відновлюваних джерел енергії;

  - регулювання доступу до енергетичних ринків (франшизи, ліцензії та ін.);

  - вимог, практичних питань і особливостей побудови та забезпечення функціонування інформаційних систем підтримки роботи ринків електричної енергії (ринку на добу вперед, балансуючого ринку, ринку допоміжних послуг).

  Довідково

  Програма Партнерства є інструментом для обміну досвідом та інформацією між органами регулювання енергетики США та України з метою вдосконалення системи регулювання енергетичного сектора на засадах принципів ринкової економіки та зміцнення довгострокових відносин між органами регулювання обох країн. Співпраця між представниками органів регулювання здійснюється шляхом організації візитів-обмінів учасників Програми Партнерства, проведення семінарів, нарад та інших заходів. Це вже девтий раунд співробітництва. З 2010 року по цей час українські регулятори ознайомилися з роботою енергетичних регуляторів штатів Огайо, Кентуккі, Нью-Йорк, Міссурі, Вермонт, Вісконсин, Юта та округ Колумбія. Більш як 20 керівних працівників регуляторів США взяли участь у семінарах в НКРЕ.