• In English
 • Завтра ввечері українська делегація відбуде в Європу на переговори щодо постачання газу
  опубліковано 16 червня 2014 року о 18:31

  Завтра ввечері українська делегація відбуде в Європу на переговори щодо постачання газу від європейських компаній. Про це заявив Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв сьогодні, 16 червня, після засідання Уряду.

  «Україні зараз пропонують дешевий газ, дешевше, ніж навіть 350 доларів, 320 доларів, - сказав Андрій Коболєв. - Це європейські компанії, які володіють ресурсом газу і готові його поставити в Україну. Наразі,  мабуть, час це робити».

  При цьому він зазначив, що це краще називати не «реверс», а «постачання газу з Європи». Є чимало компаній, які готові це робити. Наразі «Нафтогаз» вже працює з двома компаніями – німецькою RWE та французькою «Газ де Франс». Є «пропозиції й від інших,  схожих за розміром, прозорістю та вагою компаній».

  «Якщо німецька компанія може купляти газ по 300 дол., можливо є сенс,  щоб купляла німецька компанія, зберігала в сховищах України, - сказав Андрій Коболєв. - Навіщо «Нафтогазу» купляти газ навіть по 385 доларів, якщо інші його купляють набагато дешевше?»

  Водночас керівник «Нафтогазу» наголосив на необхідності перегляду обґрунтованості тарифу за транзит газу.

  «Там є декілька важливих компонентів, окрім самого тарифу дуже важливим компонентом є принцип «транзитуй або плати», так само як з придбанням газу, - наголосив Анрій Коболєв. – Тому, окрім зміни самого рівня тарифу, дуже важливо впровадження правильної структури тарифу, яка буде дозволяти «Укртрансгазу» отримувати левову частку доходу незалежно від того, який обсяг газу йде через Україну. Це є нормальним європейським принципом, про це ми вже піднімали питання з «Газпромом» неодноразово, сподіваюсь, цього разу це питання також буде врегульовано».