• In English
 • Міненерговугілля: Російська сторона фактично зірвала переговорний процес щодо врегулювання взаємовідносин України і РФ у газовій сфері
  опубліковано 13 червня 2014 року о 18:18

  Із самого початку переговорів Українська сторона демонструвала готовність знайти компромісне рішення за пропозиціями Європейської Комісії та на підставі ринкових механізмів формування ціни на газ.

  Запропонована Єврокомісією проміжна ціна на газ для України в розмірі 326 доларів США за тисячу кубометрів була відхилена Російською стороною без розгляду. Натомість,  в ультимативній формі Російська сторона запропонувала політично вмотивовану дискримінаційну ціну, яка в будь-який момент може бути збільшена на 100 доларів в односторонньому порядку за рішенням Російського Уряду.

  Такі дії Російської сторони створюють загрозу енергетичній безпеці як України, так і країн ЄС, після фактичного припинення постачання газу в Україну, що «Газпром» планує здійснити в понеділок, 16 червня 2014 року

  Міністерство енергетики та вугільної промисловості України підтверджує свою налаштованість на подальші переговори з Російською стороною за участю Єврокомісії.

  Українська сторона відкрита до врегулювання взаємовідносин і вирішення питання шляхом досягнення домовленості.