• In English
 • Голова Державної пенітенціарної служби Сергій Старенький взяв участь в інтернет-конференції
  опубліковано 13 червня 2014 року о 16:58

  Сьогодні, 13 червня, Голова Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький взяв участь в інтернет-конференції на «ЛігаБізнесІнформ».

  Запитання, адресовані очільнику відомства, стосувалися, в більшості випадків, особливостей відбування покарання засудженими, застосування до них положень законодавства у частині зміни виду покарання, в тому числі й реалізації норм Закону України «Про амністію у 2014 році».

  Окремі учасники заходу запитали про ставлення Сергія Старенького і його позицію щодо подій, які мали місце в діяльності окремих установ та їхніх начальників у попередні роки, заходи реагування, що будуть вжиті до порушників законів України.

  Частина інтернет-дописувачів поцікавилася про наміри щодо підвищення соціальних гарантій співробітників відомства, розвитку відомчих навчальних закладів та акцентувала увагу на проблемах кінологічної служби.

  У рамках заходу та передбаченого для цього часу керівник служби дав вичерпні відповіді на більшість запитань. Він поінформував дописувачів про окремі нормативно-правові акти, законодавчі ініціативи та службові розслідування, які проводяться чи будуть проведені найближчим часом.

  Зокрема, він прокоментував зміни до КВК України й повідомив, що на даний час 98% матеріалів щодо засуджених, які підпадають під дію Закону України «Про амністію у 2014 році», направлені на розгляд судів.

  Питання соціального захисту персоналу відомства та його матеріального забезпечення Сергій Старенький назвав своїм пріоритетним завданням. «На даний час ДПтС України погоджено проект постанови Кабінету Міністрів про підвищення посадових окладів у півтора рази. Також я звернувся до Уряду з проханням про збільшення виплат на заробітну плату співробітникам на  290 млн. грн.. Окрім того, у різні законопроекти, що виносяться на розгляд Верховної Ради України, внесено кілька положень про підвищення соціального статусу персоналу», - сказав він.

  Щодо розвитку навчальних закладів, підпорядкованих ДПтС України, очільник відомства поінформував, що «на даний час розроблена єдина концепція розвитку відомчої освіти, яка передбачає створення в майбутньому академії пенітенціарної служби з різноплановою підготовкою і перепідготовкою фахівців для ДПтСУ».

  Відповідаючи на запитання про правомірність дій начальника Бердянської виправної колонії (№ 77), який притягався до адміністративної відповідальності у 2009 році, Голова ДПтС України повідомив про законодавчі положення, що діяли на той час та не передбачали звільнення його із займаної посади. При цьому Сергій Старенький зазначив, що на даний час діяльність цього керівника оцінюється за різними напрямками роботи, а скоро буде проведена його атестація.

  Підсумовуючи обговорення актуальних питань в рамках інтернет-конференції, Голова ДПтС України зазначив основний вектор подальшої діяльності: «В будь-якому випадку пенітенціарна система має бути збалансованою, забезпечувати державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та вирішувати питання достойного рівня оплати праці та соціального захисту персоналу КВС», - сказав Сергій Старенький.