• In English
 • Французькі компанії готові розвивати свою діяльність на ринках України
  опубліковано 12 червня 2014 року о 16:24

  15 провідних французьких компаній зацікавлені розвивати свою діяльність на ринках України. Про це повідомив Голова Держінвестпроекту України Сергій Євтушенко після круглого столу, який відбувся 12 червня у Львові за участі Посла Франції Алана Ремі, керівника ЄБРР в Україні Шевкі Аккюнера, міського голови Львова Андрія Садового. Захід організував економічний відділ Посольства Франції в Україні.

  «Львів вже неодноразово доводив, що він є не лише потужною культурною столицею, а й діловим центром. Цей факт також підтвердили результати рейтингу інвестиційної привабливості регіонів України, який визначали близько 600 компаній-інвесторів. Так, за показниками ділової активності та клімату Львівщина посідає перші місця», – відзначив С. Євтушенко. Він додав, що для французьких бізнес-компаній Львів є одним із найпривабливіших регіонів.

  За словами очільника Агентства, торговий обіг між Францією та Україною становить близько 2 млрд. євро, а за обсягом залучених в Україну прямих іноземних інвестицій Франція посідає 8 місце із сумою 1,8 млрд. доларів. «Рівень співпраці нібито і непоганий, однак потенціал для її нарощування є значно кращим. Ми наочно бачимо, як розвивається французький бізнес, до прикладу в Польщі, і розуміємо, що хочемо подібним чином налагоджувати французько-українське співробітництво», – сказав С. Євтушенко.

  Голова Держінвестпроекту зауважив, що Агентство за останні два роки працювало з низкою французьких компаній. Зокрема, компанія Air Liquide вже прийняла рішення будувати потужний інженерний об’єкт у Донецькій області – повітряно-розподілювальну установку «ПРУ-1400».

  «Найбільші французькі інвестиції зосереджені у сфері фінансів та страхування, але разом з тим маємо чималі можливості співпраці у сфері роздрібної торгівлі (йдеться про такі компанії, як Carrefour, Decathlon), комунального господарства (Veolia, Dalkia). Останні можуть допомогти нам модернізувати цю галузь. І, звісно, розраховуємо на партнерство в будівництві концесійної дороги, де Франція посідає провідну позицію в Європі, а також в сфері енергетики», – наголосив він.

  Директор Львівського регіонального центру Олег Кахновець відзначив, що французька корпорація Auchan вже готова інвестувати в черговий гіпермаркет у Львові. А Peugeot Citroën сьогодні відкриє великий дилерський центр.

  С. Євтушенко резюмував, що найперспективнішим для Львова у зміцненні його потенціалу є IT-сфера. «Зі свого боку Держінвестпроект всіляко допомагатиме розвивати цей потенціал, тому що велика кількість компаній IT-лідерів на ринку України родом саме зі Львова. Вірю, що найближчим часом Львів зможе стати потужним центром ІТ-індустрії не тільки в Україні, а й в Європі», – сказав Голова Агентства.

  На круглому столі були присутні представники торгово-промислової палати України, «Французько-ділової спільноти», а також такі французькі компанії, як Air Liquide, Auchan, Bigboard, Cenew, Crédit Agricole, EDF, Egis, ERAI, FRANCE GROUPE TOURISME та інші.