• In English
 • Спільноти будівельників, архітекторів отримали можливість самостійно регулювати своє професійне середовище
  опубліковано 12 червня 2014 року о 10:06

  Держава створила можливості для професійних спільнот будівельників, архітекторів, інших галузевих фахівців долучитися до регулювання свого професійного середовища. Мінрегіон України затвердив Порядок реєстрації саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності.

  «Сьогодні практично в кожній сфері дорікають державі за надмірну бюрократію. Професійні спільноти давно прагнули самостійно приймати рішення, які впливають на розвиток галузі. Ситуація нарешті зрушилася з місця. Саморегулювання є ефективною альтернативою державному регулюванню. Розвиток саморегулівних організацій, в даному випадку, в сфері архітектурної діяльності, мінімізує вплив чиновника на прийняття рішень. Іншими словами – це черговий крок в дерегуляції галузі і боротьби з корупцією. Держава має лише створювати умови, за яких учасники будівельного ринку будуть самі прагнути дотримуватись високих стандартів якості у своїй роботі», - зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

  Нагадаємо, законодавчі підстави запровадження саморегулювання у сфері архітектурної діяльності визначено Законом України «Про архітектурну діяльність» (зі змінами, внесеними Законом України «По регулювання містобудівної діяльності»).

  Відповідно до Закону, саморегулівні організації – це неприбуткові добровільні об’єднання фізичних та юридичних осіб за відповідним напрямом підприємницької чи професійної діяльності, які в установленому порядку набули відповідного статусу. Законом також визначено, що саморегулівні організації  у  сфері  архітектурної діяльності можуть на підставі делегованих  повноважень  проводити  професійну атестацію  виконавців  робіт  (послуг),  пов'язаних  із створенням об'єктів архітектури,  та залучатися до ліцензування господарської діяльності членів саморегулівної організації.

  Наказом Мінрегіону № 137 від 13.05.2014 «Про затвердження Порядку реєстрації саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності» визначено процедуру реєстрації саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності; порядок внесення відомостей про них до державного реєстру саморегулівних організацій; перелік документів, які подаються для реєстрації; підстави відмови тощо.

  За словами Віце-прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, саморегулівні організації мають також напрацювати  підходи до  урегулювання спірних ситуацій, відшкодування збитків споживачам, і тим самим сприяти їх захисту від недобросовісних забудовників.