• In English
 • Медичні фахівці роблять все можливе для того, щоб санітарно-епідеміологічна ситуація на сході була контрольованою
  опубліковано 11 червня 2014 року о 14:56

  Усі підрозділи санітарно-епідеміологічної служби України на території Луганської і Донецької областей працюють у штатному режимі. Фахівці виходять на роботу і роблять все від них залежне для того, щоб ситуація залишалася контрольованою. Про це 11 червня 2014 року під час брифінгу у Міністерстві охорони здоров’я сказав виконуючий обов’язки Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександр Кравчук.

  «Ми виконуємо свій лікарський обов’язок і незалежно від того, хто на цій території в даний момент перебуває, якщо об’єкт має якесь епідемічне значення, чи становить загрозу, наші співробітники туди виходять. Проте у Слов’янську дуже важко виконувати свої обов’язки. Дуже прикро, що будівля нашого лабораторного центру у цьому місті пошкоджена і він фактично не працює. Тому повноцінний санітарно-епідемічний нагляд у Слов’янську, на жаль, не можливий», - сказав він.

  За словами Олександра Кравчука, епідемічна ситуація, як в цілому по Україні, так і в районах, де проводиться антитерористична операція, в цілому контрольована, групових випадків захворювань не зафіксовано.

  «На жаль, ми маємо проблеми з потенційним ускладненням епідемічної ситуації в зв’язку з тим, що в районі міста Слов’янська пошкоджено магістральний водопровід. І якщо в Краматорську, Дружківці і Костінтинівці цю проблему вже вдалося вирішити (Краматорськ повністю забезпечений водою з альтернативних джерел водопостачання, у Дружківку і Костінтинівку воду провозять), то центральне водопостачання Слов’янська припинено, підвіз питної води у місто не здійснюється», - наголосив він.

  Крім того, припиняє функціонування канал Сіверський Донець – Донбас, від якого залежало водопостачання багатьох місць цього регіону. «Ми отримали листа від підприємства «Вода Донбасу», яке займається водопостачанням у цьому регіоні, з переліком населених пунктів, які будуть переведені на альтернативне водопостачання. У зв’язку з цим нашими підрозділами буде посилено лабораторний контроль води у цих місцях, а також будуть здійснюватися додаткові протиепідемічні заходи», - зазначив виконуючий обов’язки Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

  Олександр Кравчук також розповів про забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя переселенців зі сходу України. «Всі з 251 об’єкта (санаторії, будинки відпочинку, готелі, турбази), у яких було вирішено тимчасово розмістити переміщених осіб, перед заселенням людей були перевірені санітарно-епідеміологічною службою. Санітарні норми там виконуються, заклади перебувають під посиленим контролем (проводиться перевірка води та продуктів харчування, попереджаються інфекційних захворювання)», - сказав він.

  Організованим переселенцям, які офіційно зареєструвалися, надається повне медичне забезпечення та контролюється санітарно-епідемічна ситуація в місцях їх проживання. Однак СЕС не контролює умови проживання тих осіб, які самі знайшли для себе помешкання. Але в разі потреби всі допомога їм обов’язково буде надана.

  Олександр Кравчук також запевнив, що СЕС надасть усю необхідну консультаційну допомогу та підтримку приватним готелям, які виявлять бажання прихистити у себе переселенців.