• In English
 • Громадська рада обговорила низку розроблених Держземагентством законопроектів
  опубліковано 10 червня 2014 року о 12:36

  На черговому засіданні Громадська рада при Держземагентстві України розглянула низку законопроектів, розроблених відомством. Громадські активісти схвально висловилися про необхідність розробки і прийняття Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою”, який дасть можливість врегулювати питання розроблення та затвердження певних видів землевпорядної документації, що до цього часу не були врегульовані земельним законодавством.

  Також позитивні відгуки громадськості отримав законопроект, прийняття якого сприятиме активізації проведення земельних торгів.

  Активісти обговорили проект закону, яким скасовується необхідність розроблення проектів землеустрою щодо еколого-економічного обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь. На думку експертів прийняття законодавчої норми в такій редакції може негативно вплинути на збереження та відновлення родючості ґрунтів. Однак експерти Держземагентства пояснили, що внесенням змін до Типового договору оренди щодо розрахунку збитків при погіршенні властивостей використовуваної земельної ділянки суттєво підвищиться відповідальність орендарів за збереження родючості ґрунтів. Такі пропозиції розробників викликали схвальні відгуки членів Громадської ради.

  Запропоновані Держземагентством зміни до Закону України “Про Державний земельний кадастр” щодо вдосконалення надання адміністративних послуг представники громадськості визнали недостатніми і такими, що не виключають корупційну складову. Досі залишається неврегульованим питання належного доступу нотаріуса до системи Державного земельного кадастру. Отже, представники громадськості вирішили спільно з розробниками законопроекту доопрацювати документ і підготувати конструктивні пропозиції щодо його удосконалення.

  Під час розгляду питання щодо внесення змін до Конституції України стосовно децентралізації державної влади було прийнято рішення рекомендувати Держземагентству включити до робочої групи з опрацювання пропозицій до цих змін члена Громадської ради Олександера Коваліва.

  «Напрацювання спільних рішень представників влади і громадськості сприятиме удосконаленню державної політики у сфері земельних відносин та розвитку громадянського суспільства», – зазначив голова Громадської ради Анатолій Вовк.