• In English
 • Держпідприємництво зможе більше впливати на регуляторну діяльність органів місцевого самоврядування
  опубліковано 05 червня 2014 року о 16:37

  На сьогодні, попри старанність Держпідприємництва сприяти виданню державними органами виконавчої влади якомога якіснішого регуляторного продукту, у галузі регуляторної політики маємо певні проблеми. Найголовніша з них – низький рівень підготовки чиновників та їх палке бажання зберегти важелі впливу на бізнес чи створити нові. Особливо це стосується органів місцевого самоврядування.

  Нині регуляторні акти місцевого самоврядування не обов’язкові для аналізу спеціально уповноваженим державним органом. Проте, саме ця, найближча до людей ланка влади, є найменш підготовленою адміністративно. Одночасно, ця влада найближча до конкретного підприємця і може своїм рішенням швидко й боляче нашкодити йому, а повинна допомагати.

  Верховній Раді вдалося довести до логічного завершення законопроект «Про внесення змін до статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (щодо пропозицій спеціально уповноваженого органу)» (реєстр. № 0934 від 12.12.2012). 5 червня 2014 року парламентарії прийняли відповідний закон.

  З ініціативою законодавчо закріпити норму щодо обов’язкового надання спеціально уповноваженим державним органом пропозицій до проекту регуляторного акта, розробленого органом місцевого самоврядування, Держпідприємництво виступило ще у 2012 році. Тоді відомством було проведено перегляд понад 59 тисяч регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування. За результатами аналізу виявлено 60% (!) актів органів місцевого самоврядування, що гальмували підприємницьку діяльність.

  Таким чином, прийняття закону дає можливість підвищити якість підготовки проектів регуляторних актів на новий рівень, що, в свою чергу, сприятиме зменшенню регуляторного тиску на підприємців та пов`язаних з ним фінансових витрат.

  Закон набирає чинності з наступного дня після його офіційного опублікування.