• In English
 • Прикордонники готові виконувати свій військовий обов'язок до кінця
  опубліковано 03 червня 2014 року о 18:42

  Особовий склад державної прикордонної служби налаштований рішуче і готовий виконувати свій військовий обов’язок до кінця. Про це під час брифінгу в Будинку Уряду у вівторок, 3 червня, заявив Голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин.

  За його словами, Державна прикордонна служба вживає додаткових заходів щодо посилення українсько-російського кордону. Для цього сформовані зведені загони за рахунок особового складу підрозділів інших регіональних управлінь, залучено особовий склад відділів прикордонної служби західного кордону, управління органів охорони кордону. «Увесь особовий склад Держприкордонслужби чітко усвідомлює, що доля прикордонника – першими приймати на себе удар супротивника. Наші прикордонники вірні присязі й своєю військовому обов’язку», - зазначив Голова Держприкордонслужби.

  За його словами, Служба зорганізувала посилену охорону і оборону південної, східної та північної ділянок кордону.

  «Ми організували роботу мобільних груп для оборони кордону. Крім того, особовий склад посилено бронетранспортерами та важкою стрілецькою зброєю. Також суттєво укріплена оборона всіх пунктів пропуску», - зазначив Микола Литвин. Разом з цим, організовано щоденне патрулювання вздовж кордону легкомоторними літаками, а на суходолі несуть службу посилені наряди.

  За словами Голови Держприкордонслужби, українсько-російська ділянка державного кордону складає 2 тис. 295 км, а загальна протяжність усього кордону України – 7 тис. км – це найбільший кордон в Європі.

  «І він весь охороняється без будь-якого послаблення. Але складна ситуація на південних і східних ділянках кордону вимагає вжиття державних заходів з перебудови системи охорони кордону до його оборони на загальнодержавному рівні», - заявив Голова Держприкордонслужби.

  «Обстановка на українсько-російському кордоні залишається вкрай складною. Нажаль, ми вимушені констатувати той факт, що зараз прикордонники залишені віч-на-віч з кількома сотнями терористів, які вже впродовж другої доби намагаються захопити прикордонний загін», - наголосив він.

  На даний момент, підкреслив Микола Литвин, Служба тісно співпрацює з Антитерористичним центром. «В АТО працює наша група для оперативної координації дій. У режимі реального часу  туди передається вся інформація, аналізується і, відповідно, ми робимо заявки для тієї чи іншої допомоги».