• In English
 • Уряд України обурений діями окупаційної адміністрації, яка не пустила в Крим Мустафу Джемілєва
  опубліковано 03 травня 2014 року о 16:33

  Уряд України висловлює глибоке обурення діями окупаційної адміністрації, яка брутально перешкоджає в’їзду до Криму лідеру Кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву. Перешкоджаючи багаторічному борцеві за права і свободу Кримськотатарського народу в’їхати на свою Батьківщину, російська сторона вкотре розтоптала наріжні принципи міжнародного права і виразно засвідчила світові, що ховається під її цинічним «занепокоєнням» реалізацією права народів на самовизначення. Особливо огидним це виглядає напередодні 70 роковин трагедії кримських татар – депортації цього народу, яка супроводжувалася загибеллю десятків тисяч людей.

  Уряд України розцінює такі дії проти багаторічного в’язня радянських таборів, одного з чільних засновників руху за права людини в СРСР як відродження сталінських репресивних практик і відтворення сталінської політики пригнічення народів і національної дискримінації.

  Уряд України вимагає негайного скасування всіх заборон і обмежень, які накладаються на Кримськотатарський народ і його лідерів; припинення залякувань мирних громадян і застосування проти них військових підрозділів, провокацій проти Меджлісу Кримськотатарського народу, а також притягнення до відповідальності винних у насильстві проти кримських татар і представників інших національностей на окупованій території Криму.

  Нагадуємо, що відповідальність за злочини проти народів є неминучою.