• In English
 • Віце-прем'єр-міністр України Олександр Сич зустрівся із Послом Канади в Україні
  опубліковано 28 квітня 2014 року о 17:33

  Відбулася робоча зустріч Віце-прем’єр-міністра України Олександра Сича із Послом Канади в Україні Троєм Лулашником.

  У ході зустрічі сторони обговорили питання співпраці України та Канади як у подоланні поточних кризових явищ в Україні, так і у здійсненні перспективних структурних реформ та розбудові демократії.

  Віце-прем’єр-міністр України висловив глибоку вдячність Канаді за дієву підтримку української держави та суспільства. «У нинішній складний час ми особливо високо цінуємо допомогу Канади, підтримку України на світовій арені, ті теплі й плідні взаємини, які склалися не лише між державами, але й на міжособистісному рівні. Канада завжди була прихильна для українців, для яких вона стала рідною домівкою, і до всієї української держави», – відзначив Олександр Сич.

  У свою чергу Посол Канади в Україні висловив всебічну підтримку демократичним перетворенням в Україні і стурбованість важкою ситуацією в державі, спричиненою зовнішньою агресією: «Ми чітко висловили своє засудження російським діям, ми розуміємо, що російська агресія є проблемою, яку нам усім слід долати спільно. Наразі Канада розглядає різні можливості надання Україні економічної, політичної, технічної допомоги».

  Особливу увагу сторони приділили обговоренню питань інформаційної безпеки, етнонаціональної політики та розвитку освіти. «Ухвалення у другому читанні Закону «Про вищу освіту», який зараз доопрацьовується у Верховній Раді, дозволить остаточно позбутися тоталітарної моделі управління вищою школою, за якої держава здійснювала тотальний контроль над вишами. Новий закон надає вищим навчальним закладам максимальну автономію у питаннях адміністрування, фінансування, вироблення навчальних планів, студентського та академічного самоврядування. Гадаємо, досвід канадських освітніх експертів стане нам у пригоді під час подальшого реформування системи освіти», – зауважив Олександр Сич.

  Посол Канади високо оцінив кроки Уряду в етнонаціональній та освітній політиці й запропонував поглиблювати співпрацю в гуманітарній сфері та обговорити в робочому порядку конкретні кроки взаємодії. «Ми готові всіляко підтримувати Україну на шляху до стабільного розвитку та процвітання», – наголосив Трой Лулашник.