• In English
 • Доповнено функціональні вимоги до системи управління безпекою судноплавних компаній
  опубліковано 25 квітня 2014 року о 12:36

  Наказом Міністерства інфраструктури України від 26 березня 2014  року №151, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 квітня 2014 року за №406/25183, внесено зміни до Положення про систему управління безпекою судноплавства на морському і річковому транспорті.

  Зокрема, функціональні вимоги до системи управління безпекою судноплавної компанії (СУБ СК) (для СК із самохідними судами валовою місткістю 500 одиниць і більше та пасажирськими суднами незалежно від місткості) доповнені нормою, яка встановлює, що документація із СУБ СК має бути перевірена і схвалена класифікаційним товариством, визначеним Кабінетом Міністрів України, після чого видається документ про відповідність на строк не більше ніж п'ять років за умови, що СК відповідає вимогам зазначеного Положення.

  При цьому з метою підтвердження ефективності роботи СУБ СК та її відповідності вимогам цього Положення документ про відповідність підлягає щорічному підтвердженню з боку класифікаційного товариства, яке його видало. Він є дійсним тільки для типів суден, які в ньому зазначені, та за умови проведення періодичних перевірок. Також встановлено, що СК зобов'язана проводити внутрішні ревізії з безпеки з метою перевірки відповідності заходів у галузі безпеки та запобігання забруднення навколишнього середовища не рідше одного разу на рік.

  Для полегшення введення в дію системи управління безпекою судноплавній компанії може бути виданий тимчасовий документ про відповідність на термін, що не перевищує 6 місяців.

  Передбачено, що тимчасовий документ про відповідність видається у випадках, якщо:

  -  СК тільки утворена;

  -  до чинного документа про відповідність необхідно внести нові типи суден, за експлуатацію яких СК взяла на себе відповідальність.

  Копія документа про відповідність/тимчасового документа про відповідність повинна бути на кожному судні СК.

  Свідоцтво про управління безпекою видається судну класифікаційним товариством, визначеним Кабміном, за умови, що СК діє а її методи управління на борту судна здійснюються згідно зі схваленою СУБ на строк не більше ніж п'ять років.

  Дійсність свідоцтва про управління безпекою має перевірятися класифікаційним товариством, що його видало, не рідше одного разу протягом строку його дії. Якщо здійснюється тільки одна перевірка, а строк дії свідоцтва становить 5 років, вона повинна бути проведена між другою та третьою щорічними датами. Свідоцтво про управління безпекою є дійсним за умови проведення проміжної перевірки та наявності чинного документа про відповідність.

  Також наказом внесено зміну у типову форму акту розслідування аварійної події на морському та річковому транспорті (додаток 14 до Положення про СУБ).

  Зазначений наказ, проект якого 17 січня 2014 року в установленому порядку було оприлюднено на офіційних веб-сайтах Укрморрічінспекції та Міністерства інфраструктури України для публічного громадського обговорення, набере чинності з дня його офіційного опублікування.