О.Журавко: Я намагаюся розібратися у кожній конкретній ситуації щодо забезпечення прав інвалідів
опубліковано 17 лютого 2014 року о 13:47

Нещодавно до Урядового уповноваженого з прав інвалідів звернувся інвалід ІІ групи, учасник бойових дій в Афганістані, який мешкає в  місті Харкові, з проханням допомогти вирішити питання забезпечення його санаторно-курортною путівкою та посприяти переведенню його доньки з контрактної на державну форму навчання.

З метою всебічного розгляду питання  Урядовий уповноважений з прав інвалідів звернувся до Мінсоцполітики та Харківської обласної державної адміністрації.

Як повідомляють фахівці Мінсоцполітики, інвалід ІІ групи отримує пенсію згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», тому санаторно-курортне лікування регулюється  постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 року № 466. Відповідно, санаторно-курортне лікування, як і інші програми соціального захисту ветеранів та пенсіонерів здійснюються органами Міноборони, МВС, МНС, СБУ та ін.

З огляду на зазначене, Управлінню Державної пенітенціарної служби України  в Харківській області доручено розглянути питання санаторно-курортного оздоровлення харків’янина, інваліда ІІ групи. Наразі питання опрацьовується.

Наступне питання, яке було порушено заявником, стосувалось переводу його доньки, яка навчається в Харківській державній академії фізичної культури із контрактної форми навчання на навчання за державним замовленням. Враховуючи те, що на 2012/2013 навчальний рік Академія не отримала жодного місця державного замовлення вирішити питання переведення наразі неможливо, але адміністрація Академії має можливість надавати його доньці один раз на рік матеріальну допомогу в розмірі однієї стипендії.

«Я намагаюся розібратися у кожній конкретній ситуації з метою виявлення всіх можливих шляхів вирішення проблем. Моїм основним завданням як Урядового уповноваженого з прав інвалідів є забезпечення додержання законних прав інвалідів, адже  кожен пересічний громадянин, а тим паче людина із особливими потребами,  має право на достатній життєвий рівень та  якісну соціальну допомогу», – зауважив Олексій Журавко.