• In English
 • У Держінформнауки відбулася презентація програми Європейського Союзу "Горизонт 2020"
  опубліковано 16 січня 2014 року о 11:00

  16 січня 2014 року в Державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації України відбулася презентація програми Європейського Союзу «Горизонт 2020», яка буде реалізовуватися з 2014 по 2020 рік. Програма орієнтована на підтримку дослідницької та інноваційної діяльності в усіх сферах суспільного життя - від фундаментальних наук до впровадження інновацій в реальний сектор економіки.

  Захід пройшов за підтримки Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України і проекту Єврокомісії Bilat Ukraina (Розвиток двостороннього науково-технічного партнерства з Україною). В ньому взяли участь Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко, перший заступник Голови Держінформнауки Борис Гриньов та майже 160 представників науково-дослідних та освітніх установ України. Від ЄС захід відвідали офіцер з міжнародного співробітництва Директорату з досліджень та інновацій Європейської Комісії Т’єрі Девар, менеджер міжнародних проектів Центру соціальних інновацій Горазд Вайз (Австрія), менеджер міжнародних проектів Регіонального центру інформації і наукового розвитку Угорщини Віраг Цар, менеджер міжнародних проектів Крістоф Троянівський (Польща) та ін.

  Про офіційне відкриття нової програми «Горизонт 2020» Європейська Комісія оголосила 1 січня 2014 року. Напередодні цієї події, 11 грудня 2013 року, були анонсовані перші конкурси програми. Як зазначила комісар з питань досліджень, інновацій та науки пані Марі Джоджеан-Квін, програма дозволить підвищити ефективність виконання науково-дослідних та інноваційних робіт в спільному дослідницькому просторі Європи.

  Пріоритети програми «Горизонт 2020» - сприяння фундаментальним науковим дослідженням, підвищення конкурентоспроможності виробництва, розвиток ІКТ, нанотехнологій, нового матеріалознавства, біотехнологій та космічної галузі, а також пошук відповідей на найбільш гострі соціальні виклики в сфері охорони здоров’я, екології та демографії.

  Показово, що одна з перших презентацій програми «Горизонт 2020» відбувається саме в Україні. Це – переконливе свідчення зацікавленості ЄС у розвитку науково-технічної співпраці з нашою країною.

  Останнім часом Україна є активним учасником багатьох європейських та міжнародних програм – зокрема, українські вчені, дослідники, викладачі і студенти успішно співпрацюють з іноземним колегами за програмою ЕUREKA, беруть участь в експериментах і навчальних програмах CERN (Європейського центру ядерних досліджень). За кількістю проектів, поданих на фінансування в межах 7-ї Рамкової програми ЄС з досліджень, Україна увійшла до десятки країн-не членів ЄС і зайняла друге місце серед країн Східної Європи та Центральної Азії. Загалом наша країна бере участь в проектах РП7 з загальним бюджетом близько 370 млн. євро, з яких 16,5 млн. євро надано учасникам з України.

  За словами голови Держінформнауки Володимира Семиноженка, участь України у програмі «Горизонт 2020» стане ще одним суттєвим кроком у розвитку секторальної співпраці з ЄС. «Минулого року ЦЕРН ухвалив рішення про надання Україні статусу асоційованого члена цієї організації. Сьогодні, за активної участі Держінформнауки, ми долучаємося до найпотужнішої європейської програми, яка об’єднає всі існуючі європейські ініціативи з досліджень та інновацій. Це означає, що у науково-технічній сфері Україна вже є рівноправним партнером Євросоюзу. Переконаний, що надалі ми значно поглибимо нашу співпрацю в інтересах обох сторін», - вважає Володимир Семиноженко.