• In English
 • Морські піхотинці приступили до чергування у складі тактичної групи ЄС “HelBRoC”
  опубліковано 08 січня 2014 року о 12:23

  Феодосійські підрозділи окремого батальйону морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України розпочали бойове чергування у складі бойової тактичної групи Європейського Союзу “HelBRoC” та в складі сил негайного реагування НАТО.

  На чергування у складі “HelBRoC” заступила десантно-штурмова рота під командуванням капітана Віталія Ликова. Планується, що протягом шести місяців український підрозділ чергуватиме в пункті постійної дислокації в Україні, в готовності до можливого негайного розгортання у складі групи в кризових районах. Подібну задачу українські морпіхи виконуватимуть уже вдруге.

  На чергування у складі сил негайного реагування НАТО, що триватиме цілий рік, заступила рота морської піхоти під командуванням старшого лейтенанта Руслана Русанова.

  Тимчасово виконуючий обов’язки начальника штабу ВМС ЗС України контр-адмірал Дмитро Таран відзначив важливість зусиль, докладених морськими піхотинцями, в процесі реалізації міжнародних домовленостей, спрямованих на забезпечення безпеки в регіоні.

  Довідка.

   “HelBRoC” – скорочення від назв країн (Греція, Болгарія, Румунія і КіпрHellas, Bulgaria, Romania, Cyprus ), що входять до складу південної Бойової тактичної групи Європейського Союзу. Чисельність особового складу групи до 1500 чоловік. Крім аеромобільного батальйону Греції, який є основою групи, в “Helbroc” входить болгарська аеромобільна рота, рота забезпечення штабу з військовою поліцією Кіпру, а також інші підрозділи.

  До складу Сил реагування НАТО – багатонаціональних сил підвищеної готовності – входять компоненти сухопутних військ, військово-повітряних і військово-морських сил, а також сил спеціальних операцій, які Північноатлантичний альянс може оперативно розгорнути там, де це необхідно.