• In English
 • 2019 рік – ключовий в реформі децентралізації, – Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 07 лютого 2019 року о 14:34

  Ми підготували детальний, покроковий операційний план для впровадження нового етапу реформи децентралізації. Він розроблений на виконання завдань, поставлених Президентом України, та Плану заходів, затвердженого Урядом. Це спільна маршрутна карта для Мінрегіону і наших партнерів – «U-LEAD з Європою», USAID, PULSE, DESPRO, ОБСЄ, DOBRE, де кожен матиме свою частку участі, яка в подальшому трансформується в спільну перемогу. Про це на координаційній зустрічі з Центрами розвитку місцевого самоврядування заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «Першочергове завдання – формування перспективних планів об’єднання громад. Це основа тих рішень по формуванню бази ОТГ, які будуть прийматися в 2020 році. Наступне – подальша робота по приєднанню територіальних громад до міст обласного значення. Це велика робота, адже необхідно проаналізувати можливості тих територіальних громад, які не змогли досі приєднатися до міст обласного значення. Третє – взаємодія, координація та тісна співпраця регіональних офісів децентралізації з ОДА по затвердженню перспективних планів. Плюс маємо попрацювати над законодавчою базою. Тому у ключовому для реформи 2019 році повинна бути максимальна синергія зусиль: Мінрегіону – Центрального офісу реформ – офісів на місцях – ОДА – депутатів обласних рад», – зазначив Геннадій Зубко.

  Урядовець підкреслив, що не менш важливий пункт операційного плану – супровід секторальної децентралізації. «Це також питання роботи регіональних офісів з імплементації реформи первинної медичної допомоги у сільській місцевості, Нової української школи, розбудови Нового освітнього простору, інклюзії та ЦНАП. Тому ми ще раз повинні проаналізувати зусилля наших міжнародних партнерів, проектних організацій і Центрального офісу реформ, визначити спільні завдання і рухатися в цьому напрямку до спільного результату», – відзначив Віце-прем’єр-міністр.

  Урядовець повідомив, що наприкінці лютого будуть оприлюднені результати соціологічного дослідження щодо децентралізації, яке проводиться за підтримки Ради Європи. «Попередньо можу сказати, що на сьогодні практично вже понад 56% українців вірять в реформу і очікують результат. Тож саме 2019 рік буде ключовим у впровадженні реформи децентралізації, навколо якої мають згуртуватись всі ключові учасники і наші міжнародні партнери», – підкреслив Геннадій Зубко.