• In English
 • Особистий прийом громадян

  Графік особистого прийому громадян членами Кабінету Міністрів України

  Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України
  четвертий понеділок непарного місяця
  Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
  другий четвер непарного місяця
  Віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
  четвертий четвер непарного місяця
  Віце-прем'єр-міністр України Кириленко В. А.
  третій вівторок парного місяця
  Віце-прем'єр-міністр України Кістіон В. Є.
  четвертий четвер парного місяця
  Віце-прем'єр-міністр України Розенко П. В.
  третій вівторок непарного місяця
  Міністр Кабінету Міністрів України
  другий вівторок парного місяця
  Міністр аграрної політики та продовольства України
  перший понеділок непарного місяця
  Міністр внутрішніх справ України
  другий понеділок непарного місяця
  Міністр екології та природних ресурсів України
  третій понеділок непарного місяця
  Міністр енергетики та вугільної промисловості України
  перша п’ятниця непарного місяця
  Міністр закордонних справ України
  друга п’ятниця непарного місяця
  Міністр із питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України
  третій четвер непарного місяця
  Міністр інформаційної політики України
  перша п’ятниця парного місяця
  Міністр інфраструктури України
  друга п’ятниця парного місяця
  Міністр культури України
  третя п’ятниця непарного місяця
  Міністр молоді та спорту України
  другий четвер парного місяця
  Міністр оборони України
  перший понеділок парного місяця
  Міністр освіти і науки України
  другий понеділок парного місяця
  Міністр охорони здоров’я України
  третій понеділок парного місяця
  Міністр соціальної політики України
  четвертий понеділок парного місяця
  Міністр фінансів України
  третя п’ятниця парного місяця
  Міністр юстиції України
  четверта п’ятниця парного місяця

  Порядок організації та проведення особистого прийому громадян у Кабінеті Міністрів України

  ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 12 жовтня 2010 р. N 924

  1. Цей Порядок визначає основні вимоги до організації та проведення особистого прийому громадян у Кабінеті Міністрів України.
  2. Особистий прийом громадян Прем'єр-міністром України відповідно до статті 23 Закону України «Про звернення громадян» відбувається в установленому ним порядку.
  3. Особистий прийом громадян Першим віце-прем'єр-міністром, віце-прем'єр-міністрами України та міністрами (далі – члени Кабінету Міністрів України) відбувається у приймальні Кабінету Міністрів України у визначені графіком дні від 15:00 до 17:00 години.

   У разі відсутності Першого віце-прем'єр-міністра України чи одного з віце-прем'єр-міністрів України, інших членів Кабінету Міністрів України особистий прийом громадян проводять уповноважені ними посадові особи.

   Графік особистого прийому громадян членами Кабінету Міністрів України затверджує та в разі потреби вносить до нього зміни Міністр Кабінету Міністрів України за погодженням із Прем'єр-міністром України.
  4. Попередній запис на особистий прийом до членів Кабінету Міністрів України відбувається працівниками Управління роботи зі зверненнями громадян Секретаріату Кабінету Міністрів України (далі – Управління) разом з працівниками служб членів Кабінету Міністрів України у визначені графіком дні від 10:00 до 13:00
   Запис громадян на прийом до Першого віце-прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністрів України відбувається у разі, коли питання, порушене громадянином, не вирішено після особистого прийому іншими членами Кабінету Міністрів України відповідно до компетенції.

   За дорученням керівництва Секретаріату Кабінету Міністрів України, до проведення попереднього запису громадян на особистий прийом до Першого віце-прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністрів України можуть бути залучені працівники відповідних структурних підрозділів Секретаріату Кабінету Міністрів України.
    
   Прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України відбувається в першочерговому порядку.
  5. Особистий прийом громадян у дні, не визначені графіком, окрім вихідних та святкових, відбувається працівниками Управління від 10:00 до 13:00 та від 14:00 до 17:00 години, в суботу від 10:00 до 13:00 години.
  6. Вхід громадян до приймальні Кабінету Міністрів України не потребує оформлення перепустки та пред'явлення документів, що посвідчують особу.
  7. Інформацію про порядок і графік особистого прийому громадян членами Кабінету Міністрів України публікують у газеті «Урядовий кур'єр», розміщують на Урядовому порталі та у приймальні Кабінету Міністрів України.
  8. Для запису на особистий прийом громадянин повинен пред'явити документ, що посвідчує його особу.

   Під час попереднього запису на особистий прийом з'ясовують прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, зміст порушеного питання, до яких посадових осіб чи органів державної влади він звертався і яке було прийняте рішення, визначають посадову особу чи орган державної влади, до компетенції яких належить вирішення питання, вивчають документи, інші матеріали, що подає громадянин для обґрунтування своєї заяви (клопотання), скарги або пропозиції (зауваження).

   Не допускається з'ясування відомостей про особу громадянина, що не стосуються його звернення.
  9. Повторний прийом громадянина з питання, яке вже розглядали члени Кабінету Міністрів України, відбувається в разі, якщо питання, порушене у першому зверненні, не було вирішено по суті.
  10. У разі повторного звернення громадянина вивчають матеріали з порушеного питання, з'ясовують причини повторного звернення, надають необхідні роз'яснення та можливу допомогу.
  11. Під час проведення особистого прийому громадян можуть бути присутні їхні представники, повноваження яких оформлені в установленому порядку, та/або особи, які перебувають у родинних відносинах із такими громадянами.

   Присутність сторонніх осіб під час проведення особистого прийому громадян не допускається.
  12. Письмове звернення, яке подає громадянин на особистому прийомі, має бути оформлене відповідно до вимог статті 5 Закону України «Про звернення громадян».
   Про результати розгляду звернення громадянину повідомляють письмово або усно (за його бажанням).
  13. З урахуванням рішення, прийнятого під час особистого прийому посадовою особою, яка його проводила, працівники Управління, відповідних служб та структурних підрозділів Секретаріату Кабінету Міністрів України опрацьовують проекти резолюцій до звернень громадян і подають їх на розгляд Першого віце-прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністра України та відповідного міністра.
  14. Звернення громадян на особистому прийомі реєструють відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях не залежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. N 348 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 16, с. 85; 2008 р., N 73, ст. 2461).
  15. Управління проводить систематичний аналіз і узагальнення звернень громадян на особистому прийомі, подає відповідну інформацію один раз на півроку керівництву Секретаріату Кабінету Міністрів, один раз на рік – Кабінетові Міністрів України.

  Порядок проведення прийому громадян Прем'єр-міністром України

  ПОГОДЖЕНО
  Прем’єр-міністр України
  Арсеній ЯЦЕНЮК
  “30”  квітня 2015 р.

  1. Відповідно до статті 23 Закону України «Про звернення громадян» Прем’єр-міністр України проводить прийом громадян у формі прямого спілкування з громадянами під час робочих поїздок до регіонів та здійснення інших заходів за його участю, де громадяни особисто звертаються до Глави Уряду із заявами, скаргами та пропозиціями.
  2. Організація розгляду звернень громадян, отриманих у письмовій формі або записаних помічниками зі слів заявників під час робочих поїздок Прем’єр-міністра України до регіонів, та здійснення інших заходів здійснюється Управлінням роботи зі зверненнями громадян Секретаріату Кабінету Міністрів України спільно з Апаратом Прем’єр-міністра України  в установленому порядку.
  3. Особистий прийом громадян, які подають звернення на ім’я Прем’єр-міністра України в приймальні Кабінету Міністрів України, проводять працівники Управління роботи зі зверненнями громадян Секретаріату Кабінету Міністрів України відповідно до Порядку організації та проведення особистого прийому громадян у Кабінеті Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2010 р. № 924.